12 Dev Adam Galibiyet Bekliyor

A Milli Erkek Basketbol Takımı, FIBA 2022 Avrupa Şampiyonası Elemeleri’inde D Grubu’nda yer alan Hırvatistan ve Hollanda ile oynayacağı iki maçtan da galibiyet ile ayrılacağını düşünüyor.

TBF Milli Takımlar Direktörü Haluk Yıldırım, iki kritik maçtan da galibiyet alacaklarına inandıklarını belirtirken, Shane Larkin ilk kez milli takım formasını giyecek. Onunla beraber büyük başarıların altına imza atabileceğimizi düşünüyorum.

Kerem Tunçeri

Alperen Şengün gibi henüz 18 yaşında, ilk kez A Milli Takım formasını giyecek genç bir ismimiz de var. Seyircimiz tribünlerde bizlerle olamayacak ancak yine de tabii ki onların desteğini her zaman arkamızda hissediyoruz. Umarım en iyi mücadeleyi göstererek Türk milletini sevindiririz.” Sözlerini kullandı.

“Gönül isterdi ki seyircilerimiz de bizlerle olabilsin”

A Milli Erkek Basketbol Takımı’nın menajeri olan Kerem Tunçeri şimdiye kadar elemelerde iyi bir performans sergilediklerini söylerken sözlerine, “Bu yüzden evimizdeki bu iki maçı kazanmak bizler için çok önemli. Gönül isterdi ki seyircilerimiz de bizlerle olabilsin ancak Türk insanının desteğinin her zaman arkamızda olduğunu çok iyi biliyoruz. Yeni başantrenörümüzle birlikte yoğun ve iyi bir çalışma dönemi geçiriyoruz. Milli formayı giyen her oyuncumuza güvenimiz tam. İki maçı da kazanacağımıza inanıyoruz.” Şeklinde devam etti.

Orhun Ene

“İki maçımız da çok kritik”

Milli takımın yeni baş antrenörü olan Orhun Ene, “İki maçımız da çok kritik” açıklamasını yaparken, FIBA ve THY Avrupa Ligi fikstürleri nedeniyle milli takımlarının yeterli hazırlık süresini bulamadıklarını söyledi ve Ene sözlerine, “Biz kaliteli oyunculardan ve fark yaratabilecek gençlerden oluşan bir takımız.

Bu dönemde mental anlamdaki hazırlık, teknik anlamdaki hazırlıktan daha önemli. İki maçımız da çok kritik. Maça çıkan her oyuncumuz kazanmayı en çok isteyen isimler olmalı. Bu kısa çalışma döneminde beraber oynama ritmini ve belirli düzenleri oturtacağız.

Maç içinde ortaya koyacağımız enerji ile de istediğimiz sonuçlara ulaşabiliriz. Hepimiz için milli takımın parçası olmak çok değerli ancak burada ister istemez en önemli öncelik kazanmak. Umarım iki maç sonunda istediğimiz sonuçları almış olacağız.” Şeklinde devam etti.