13 AĞUSTOS AKŞAMI SÜPER LİG BAŞLIYOR

Bu akşam yaz ara döneminden sonra, tam 90 günün ardından Süper Lig heyecanı başlıyor. Süper Lig’in yeni sezonu 2021-2022 sezonunun ilk maçı İstanbul’da Beşiktaş’ın ev sahipliğinde Beşiktaş ve Çaykur Rizespor arasında oynanacak.

Maç bu akşam saat 20.30’da başlayacak. Karşılaşma Vodafone Park Arena’da oynanacak ve maçın hakemi Zorbay Küçük olacak. Her iki takımda kazanmak için sahaya çıkacak. Bu sezon takımlarla beraber taraftarlarda sahada olacak.

TFF’DEN SÜPER LİG’DE SEYİRCİ KARARI

Bu sezon o çok özlenilen maç heyecanını stat içerisinde birebir yaşama duygusu geri geliyor. TFF aldığı son karar doğrultusunda %50 kapasite ile maçları taraftarlara açacak. Galibiyetlere, gollere, mağlubiyetlere an be an eşlik edecek olan taraftarlar ve taraftarlarını çok özleyen futbolcular artık özlem çekmeyecek.

Maçlarda sadece ev sahibi takımın taraftarları izleyici olarak maça girebilecek ve onun da şartları var. Maçlara hem %50 kapasite ile izleyici dahil olacak hem de bu %50 kapasitenin 2 doz aşı olma zorunluluğu getirildi. Hem daha sağlıklı hem de daha güvenli bir süreç ile futbolcular taraftarları ile buluşmuş olacak.

MAÇIN MUHTEMEL İLK 11’LERİ

Beşiktaş: Ersin, N’Sakala, Welinton, Vida, Rosier, Josef, Atiba, Salih, N’Koudou, Ghezzal, Kenan

Çaykur Rizespor: Gökhan Akkan, Cemali, Holmen, Selim, Gökhan Gönül, Yasin, Sabo, Dabo, Alper, Baiano, Remy

SÜPER LİG’DE İL MAÇ HEYECANI

Beşiktaş ve Çaykur Rizespor takımları bu ilk maça oldukça yoğun bir şekilde hazırlandılar. Bir yanda Sergen Yalçın ve öğrencileri bir yanda da Bülent Uygun ve öğrencileri sahaya çıkıp bu maçı kazanmak istiyorlar.

Karşılaşma Vodafone Park Arena’da oynanacak ve maçı Zorbay Küçük yönetecek. Beşiktaş bu maçı kazanarak şampiyonluğa doğru ilk adımını atıp galibiyet istiyor. Rizespor ise deplasmanda başlayacağı Süper Lig heyecanını 3 puan ile taçlandırıp evinde galibiyetle dönmek istiyor.

Her iki takımında hedefleri ve planları var ve ilk maçtan bu hedef ve planlara uymak istiyorlar. Galibiyetler, mağlubiyetler, seyircili maçlar ve özlenen taraftar sesleri ile 90 günlük uzun bir aranın ardından Süper lig heyecanı bu akşam başlıyor.