THY Euroleague

Anadolu Efes – CSKA Moskova Maçı

Anadolu Efes Basketbol takımı THY Euroleague 23. Hafta maçında CSKA Moskova ile karşı karşıya geldi. THY Euroleague’de puan sıralamasında lider olan Anadolu Efes arasında az bir puan farkı olan CSKA Moskova ile olan maçını 82-80 kazandı. Anadolu Efes’in galibiyeti ile sonuçlanan karşılaşma 04 Şubat Salı günü Moskova’da Megasport Arena’da oldu. CSKA Moskova – Anadolu Efes maçının ilk karşılaşmasını 81-80 kaybeden Anadolu Efes kazandığı bu maç ile yenildiği maçın da rövanşını almış oldu.

Maçın ilk çeyreği 25-16 Anadolu Efes’in üstünlüğü ile sona erdi. İkinci çeyrekte de galibiyetini sürdüren Anadolu Efes ikinci çeyreği de 41-37 önde bitirdi. Üçüncü çeyrek sonunda da 58-57 önde olan lacivert-beyazlı ekip dördüncü çeyreği maçın skoru ile önde bitirdi ve maç 82-80 Anadolu Efes galibiyeti ile sona erdi.

Maçın Skorer İsmi Larkin

Anadolu Efes deplasmanda aldığı CSKA Moskova galibiyeti ile 20. Galibiyeti elde etmiş oldu. Anadolu Efes’in basketbolcusu Larkin takımının galibiyetinde en etkili isim oldu ve attığı 23 sayı ile maçta en skorer isim oldu.