2019 yılı

2. Lig ve 3. Lig Takımlarının Covid 19 Kararı

Çin’de 2019 yılı son günlerinde ortaya çıkan corona virüsü kısa zamanda dünya ülkelerine yayıldı. Covid 19 ile mücadele eden her ülkenin aldığı ilk önlem futbol maçları başta olmak üzere bütün spor oyunlarını ertelemek ya da iptal etmek oldu. Türkiye’de de 19 Mart tarihi itibariyle lig maçları ertelenmişti.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun 12 Haziran’da lig maçlarının başlayacağını açıklamasıyla Süper Lig’de ilk düdük 12 Haziran günü çaldı. Fakat Türkiye 2. Lig ve 3. Lig kulüplerinden bazıları corona virüsü salgınının henüz geçmediği ve riskin devam ettiği sebebiyle ligi tamamlamak istemediklerini açıkladılar.

‘’Görüşme Olumlu Geçti’’

1,5 ay önce Türkiye Futbol Federasyonu’na 2. Lig ve 3. Lig Kulüpler Birliği ligin kalan kısmını oynamak istemedikleri taleplerini iletmişlerdi. Kulüpler Birliği bu talebini tekrar görüşmek için TFF ile bir araya geldi ve görüşmenin olumlu geçtiğini açıkladı. TFF’nun ligin kalan bölümünü oynamak istemeyen 2. Lig ve 3. Lig takımlarının yüzde kaç olduğuna dair bilgi beklediği ve kararın bu süreçten sonra verileceği ifade edildi.

Güncel Yazılar