covid-19

20 Yaş Sınırına Yakalanan Sporcular

Dünya’da ve Türkiye’de hızla yayılan corona virüsü covid-19 temas yoluyla bulaşan bir virüs olduğu için mümkün olduğunca ev dışına çıkılmaması yönünde uyarılar yapılmaktadır. Corona virüsünden korunmanın en güvenli yolunun evden çıkmamak ve en güvenli yerin ev olduğu yönünde uyarılar yapılsa da uyarılara uyulmadığı görünmekteydi. Corona virüsüne yakalanma riski yüksek olan 65 yaş üstü kişilere sokağa çıkma yasağını n getirilmesinin ardından 03 Nisan günü 20 yaş altı olan gençlere de sokağa çıkma yasağı getirildi.

04 Nisan 00:00’da başlayan 20 yaş altı sokağa çıkma yasağının ardından spor dünyasında özellikle futbol kulüplerinde yer alan 20 yaş altı futbolculara bu yasağın uygulanması gündeme geldi. Süper Ligde mücadele eden futbol takımlarının altyapı takımlarında ve A takımlarında bulunan 20 yaş altı futbolcular sokağa çıkamayacaklar.

Sokağa Çıkamayacak Futbolcular

Süper Lig takımlarındaki 20 yaş altı ve sokağa çıkma yasağı olan futbolcular;

Beşiktaş takımından Erdoğan Kaya, Göztepe takımından Kerem Atakan Keskin, Galatasaray takımından Mustafa Kapı, Çaykur Rizespor takımından Oğuz Kağan Güçtekin, Fenerbahçe takımından Abdülcebrail Akbulut, Galatasaray takımından Emin Bayram, Beşiktaş takımından Mertcan Açıkgöz, Trabzonspor takımından Atakan Gündüz

Takımların çoğu şu anda evde antrenman ve online antrenmana yöneldiği için 20 yaş altı futbolcular da evde antrenmana devam edecekler.