2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda Son Durum

2020 Yaz Olimpiyatları Oyunları, 24 Temmuz – 9 Ağustos 2020 tarihleri arasında Japonya’nın başkenti Tokyo’da yapılması planlanmıştı.

Fakat, tüm dünyayı etkisi altına alan ve birçok şeyi olduğu gibi spor organizsyonlarınıda etkileyen yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle 2020 Yaz Olimpiyatları Oyunları için erteleme kararı alınmıştı.

Daha sonra Uluslararası Olimpiyat Komitesi ve Japon yetkililerin yaptıkları görüşmeler neticesinde açıklanan bilgiye göre ise yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle ertelenen 2020 Yaz Olimpiyatları Oyunları’nın 23 Temmuz – 8 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirileceği duyurulmuştu.

Öte yandan geçtiğimiz günlerde Japonya Spor Araştırmaları Komisyonu tarafından düzenlenen toplantıda 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları Komitesi Başkanı Yoshiro Mori, 2020 Yaz Olimpiyatları Oyunları ile ilgili bazı açıklamalarda bulundu.

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları Komitesi Başkanı’ndan Açıklamalar

Japonya Spor Araştırmaları Komisyonu tarafından düzenlenen toplantıda kendisine sorulan soruları cevaplayan 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları Komitesi Başkanı Yoshiro Mori, ilk olarak 2020 Yaz Olimpiyatları Oyunları’ndaki son durumdan bahsetti.

Komitesi Başkanı Yoshiro Mori, ülkede artan yeni tip koronavirüs vakalarının olimpiyatlar için bir engel teşkil etmediğini ve zaten bir yıldır ertelenmiş olan olimpiyat oyunlarının bu yaz gerçekleştirileceğini belirtti.

Öte yandan olimpiyatlardaki oyunların bir önceki olimpiyatlardakinden farklı olacağın söyleyen Başkan Mori, yapılması gereken tartışmaların ya da sorulması gereken soruların oyunların nasıl yapılacağı ile alakalı olmasını ifade etti.

Açıklamalarına devam eden Başkan Mori, Tokyo Olimpiyat Komitesi ile Uluslararası Olimpiyat Komitesi arasında iyi bir ilişki olduğunu ve 2020 Yaz Olimpiyatları Oyunları’nın programlanmasında önemki bir aşama kaydedildiğinin altını çizdi.

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’ndaki Spor Dalları

Japonya’nın başkenti Tokyo’da 23 Temmuz – 8 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 2020 Yaz Olimpiyatları Oyunları’nın bir diğer merak konusuda hangi dallarda oyunlarında oynanacağı oldu.

Yapılan açıklamalara göre, 2020 Yaz Olimpiyatları Oyunları’nda okçuluk, su sporları (Yüzme, dalma, senkronize yüzme, sutopu), atletizm, badminton, beyzbol, basketbol, boks, kano, bisiklet, binicilik, eskrim, futbol, cimnastik, hentbol, hokey, judo, kürek, yelken, atıcılık, softball, masa tenisi, taekwondo, tenis, triatlon, voleybol, halter ve güreş dallarından oyunlar gerçekleştirilecek.