corona virüsü

2020 Tokyo Olimpiyatlarına Covid-19 Engeli

 

Ülkemizde ve dünyada artan hızla yayılmaya devam eden corona virüsü covid-19 spor turnuvalarını erteletmeye devam ediyor. Çin’de ortaya çıkan covid-19 hızla dünyaya yayıldı ve Avrupa’da her gün yüzlerce can almaya devam ediyor. Avrupa ülkelerinde lig maçları ertelendi ve virüsün ülkemizde görülmesiyle ülkemizde de lig maçları ertelendi.

Covid-19 bugün alınan kararla 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunlarını da erteletti. 24 Temmuz-9 Ağustos 2020 tarihleri arasında Japonya’nın başkenti Tokyo’da düzenlenecek olan olimpiyatlar covid-19 virüsünün etkisi sebebiyle 2021 yılına ertelendi. Uluslararası Olimpiyat Komitesi Başkanı olan Thomas Bach 2021 yılına ertelenen 2020 Tokyo Olimpiyatlarının yeni tarihini belirlemek için toplantı yapacaklarını da açıkladı.

Milli Sporcuların Erteleme Yorumu

2020 Tokyo Olimpiyatlarında Türkiye’yi temsil edecek olan milli sporcularımız Hatice Kübra İlgün, Taha Akgül, Süleyman Atlı ve Cenk İldem olimpiyatların ertelenmesi ile ilgili olarak konuştular. Hatice Kübra İlgün olimpiyatların ertelenmesinin üzücü olduğunu ama sağlığın her şeyden önemli olduğunu söyleyerek herkesin evde kalmasını istedi.

Taha Akgül ise yakın zamanda ameliyat olduğunu olimpiyatların ertelenmesi ile olimpiyatlara daha rahat hazırlanabileceğini belirterek önceliğin insan sağlığı olduğunu da sözlerine ekledi.

Cenk İldem ise böyle riskli bir ortamda 2020 Tokyo Olimpiyatlarının ertelenmesinin en doğru karar olduğunu açıkladı.