2021 EKİM AYI SPOR TAKVİMİ HAZIR

Bu yıl tüm dünyada aşılanma oranları da artında artık spor faaliyetleri ve büyük çaplı etkinlikler daha rahat ve daha kontrollü bir şekilde yapılacak. Ekim ayında da tüm dünyayı etkisi altın alacak etkinliklerle beraber aynı zamanda da ülkemizi de etileyen ve meraklandıran spor organizasyonları var.

2021 Ekim ayı için gelişen ve belli olan organizasyonları ve herkesin merakla beklediği etkinlikleri, spor faaliyetlerini sizler için bu yazımızda derledik. Tüm 2021 yılına ait ay ay spor takvimi yazılarını sportakvimi.net üzerinden takip edebilirsiniz.

2021 EKİM AYI SPOR TAKVİMİ HAZIR

8 – 11 EKİM DÜNYA KUPASI ELEMELERİ DEVAM EDECEK

Eylül 2021’de de devam eden elemeler ekim ayında da devam edecek. 8 ve 11 Ekim 2021 tarihlerinde oynanacak olan eleme maçlarında her grup ve gruplarda yer alan takımlar oldukça heyecanlı bir süreç yaşayacaklar.

Eleme maçları Çek Cumhuriyeti ve Galler arasında oynanacak olan maç ile başlayacak. Milli takımımız Türkiye ise 8 Ekim’de Norveç ile karşı karşıya gelecek. Nasıl bir performans örneği gösterecekler şimdiden merak ediliyor. EURO 2020 performansı sonrasında Türkiye futbol takımının başarısı tartışılmaya başlandı.

8 – 9 10 EKİM’DE FORMULA 1 HEYECANI

Formula 1 heyecanı bu sene İstanbul’da heyecanı yüksek ve kısıtlamalar olmadan seyirci engeli olmadan yapılacak. İstanbul’da düzenlenecek olan Formula 1 heyecanı için özellikle İstanbul’da yaşayanlar ve tabii ki de tüm ülke oldukça heyecanlı.

Geçen yıl son dakika seyircisiz yapılan Formula 1 heyecanı bu sene ekim ayında aşılamanın artması ile seyirci ile yapılması planlanıyor.

2021 EKİM AYI SPOR TAKVİMİ HAZIR

17 – 24 EKİM’DE DERBİ

Süper Toto Süper Lig’de heyecanlı maçlar devam ediyor ve bir yandan da derbi tarihleri ve derbi sonuçları merak ediliyor. Ekim 2021 yılında 2 derbi oynanacak. İlk derbi 17 Ekim tarihinde Trabzonspor’un ev sahipliğinde Trabzonspor ve Fenerbahçe arasında oynanacak.

İkinci derbi ise en çok merak edilen maçlardan ve derbilerden birisi. Beşiktaş ve Galatasaray derbisi.İki ezeli rakibin maçı 24 Ekim tarihinde Beşiktaş’ın ev sahipliğinde oynanacak. Hangi takım kazanacak derbi galibiyetini hangi renk göğüsleyecek şimdiden merak ediliyor.

2021 EKİM AYI SPOR TAKVİMİ HAZIR

UEFA ŞAMPİYONLAR LİGİ 19 – 20 EKİM

UEFA Şampiyonlar Ligi temsilcimiz Beşiktaş 19 Ekim tarihinde grup eleme maçlarına çıkacak. 3. Grupta yer alan kara kartal Beşiktaş 19 Ekim’de Sporting Lizbon ile karşı karşıya gelecek. Rakibi için hazırlıklarına yaz ayından başlayan ve UEFA Şampiyonlar Ligi için oldukça yoğun çalışan Beşiktaş en iyi şekilde performansını sergilemek istiyor.

UEFA Şampiyonlar Ligi Grup eleme maçları ise 19 – 20 Ekim tarihinde oynanacak.

2021 EKİM AYI SPOR TAKVİMİ HAZIR

UEFA AVRUPA LİGİ 19 – 21 EKİM

UEFA Avrupa Ligi’nde 2 temsilcimiz var. Fenerbahçe ve Galatasaray. İki İstanbul takımı temsilcimizin maçları da 21 Ekim tarihinde oynanacak. 19 – 21 Ekim tarihinde eleme maçları devam edecek UEFA Avrupa Ligi’nde.

21 Ekim’de saat 19.45’te Fenerbahçe Royal Antwerp ile karşı karşıya gelecek. Sarı kırmızılı Galatasaray ise yine 21 Ekim tarihinde saat 22.00’de Lokomotiv Moskova ile kozlarını paylaşacak.