2022 DÜNYA KUPASI ELEMELERİNDEKİ MUHTEMEL RAKİPLERİMİZ BELLİ OLDU

2022 DÜNYA KUPASI ELEMELERİNDEKİ MUHTEMEL RAKİPLERİMİZ BELLİ OLDU! İşte haberin detayları sizlerle.

UEFA Uluslar Ligi’nde aldığı Macaristan mağlubiyetiyle grubunu sonuncu bitirerek C ligine düşen  A Milli Takımın 2022 tarihinde Katar’ da düzenlenecek Dünya Kupası’nın Avrupa Elemelerindeki muhtemel rakipleri belli oldu. 7 Aralık’ta Zürih’te gerçekleşecek kura çekiminde A Milli Takımımız 2. Torbada bulunuyor.

Kura çekimi torbaları ise şu şekilde:

1.Torba: Belçika, Fransa, İngiltere, Portekiz, İspanya, Hırvatistan, Almanya, Danimarka, İtalya, Hollanda

2. Torba: Türkiye, İsviçre, Polonya, İsveç, Galler, Ukrayna, Avusturya, Sırbistan, Slovakya, Romanya

3. Torba: Rusya, Macaristan, İrlanda Cumhuriyeti, Çekya, Norveç, Kuzey İrlanda, İzlanda, İskoçya, Yunanistan, Finlandiya

4. Torba: Bosna-Hersek, Slovenya, Karadağ, Kuzey Makedonya, Arnavutluk, Bulgaristan, İsrail, Belarus, Gürcistan, Lüksemburg

5. Torba: Ermenistan, Güney Kıbrıs, Faroe Adaları, Azerbaycan, Estonya, Kazakistan, Kosova, Litvanya, Letonya, Andorra

6. Torba: Malta, Moldova, Lihtenştayn, Cebelitarık, San Marino

Eleme maçları yeni yılın üçüncü ayında, 24 Mart 2021’ de başlayacak.

C LİGİ’ NDEKİ MUHTEMEL RAKİPLERİMİZ

A Milli futbol takımımız UEFA Uluslar Ligi’ nde son maçta deplasmanda Macaristan’a 2-0 mağlup oldu. Macaristan’ ın gollerini 57. dakikada David Siger ve 90+4. dakikada Kevin Varga attı. Bu sonuçla ekibimiz grubu son sırada tamamladı. İlk maçında evinde Macaristan’ ı konuk eden milli takımımız sahadan 1-0 mağlubiyetle ayrılmıştı. İkinci maçında deplasmanda Sırbistan ile berabere kalan Türkiye, üçüncü maçında da deplasmanda Rusya ile berabere kalmıştı. Dördüncü maçında Sırbistan’ ı evinde konuk eden ay yıldızlı ekip sahadan 2-2 lik sonuçla ayrıldı. Beşinci maçında ise evinde Rusya’ yı 3-2 mağlup etmişti. Bu sonuçlarla grubu lider tamamlayan Macaristan A ligine yükselirken, Türkiye ise C ligine düştü. Sırbistan ve Rusya’nın milli takımları ise B liginde kaldı. C ligindeki muhtemel rakiplerimiz ise Azerbaycan, Gürcistan, Lüksemburg, Yunanistan, Kuzey Makedonya, Belarus, Litvanya, Kosova, Kuzey İrlanda, Slovakya, Bulgaristan, Faroe Adaları ve Cebelitarık olacaktır.

Uluslar Ligi’nde grup maçları tamamlandı. İtalya, Belçika, Fransa ve İspanya dört ülkenin yarışacağı Uluslar Ligi finallerine katılacak. Nefesler tutuldu ve ilk olarak tüm futbolseverler 24 mart 2021’i bekliyor ardında da sadece futbolseverlerin değil tüm dünyanın yakından takip edeceği Dünya Kupası finalleri için geri sayım başladı!