74 Yıl Sonra Anons, Brentford, Premier Lig’de

Geçtiğimiz Cuma akşamı yıllardır beklenen o olay gerçekleşti. Community Stadyumu, 74 yıllık bir hasrete son verdi. Neredeyse 3 kuşaktır beklenen bu gelişme nihayet gerçekleşti. Brentford Premier Lig heyecanını tam tamına 74 sene boyunca yaşayamadı, ta ki geçen Cuma gününe kadar… Brentford ekibi en üst mertebedeki bu mücadelede en son 1947 yılında yer almış ve ardından uzun bir sessizlikte beraberinde gelmişti. Fakat Brentford taraftarı o kadar kolay kolay vazgeçen taraftarlar değiller, özellikle takım tutma kültürleri Brentford halkı için oldukça önemli… Brentford ekibi ise ne yazık ki kendilerine bu kadar bağlı olan taraftarlarına uzun zamandır bir başarı tattıramamıştı. 1947 yılında Griffin Park’ta çıktığı son karşılaşmadan sonra 3 kuşak geçti ve sıra bekleyişe son vermeye geldi.

Taraftarların Takımlarına Olan Aşkları Solmadı

Kısa süre önce yıkılmış olan Griffin Park Stadyumu, Brentford ekibinin birinci ligde oynadığı son karşılaşmaya ev sahipliği yaptığında takımın geleceği belli olmuş ve küme düşmesi kesinlik kazanmıştı. Yine de pek çok taraftar, aşkla bağlı oldukları takımlarının Arsenal ekibi ile oynayacağı kapanış mücadelesi için tribünlerdeki yerlerini aldılar ve bunu seneler boyunca taraftarların en şanslıları olarak anılacaklarını bilmeden yaptılar. Günümüz Brentfordlu taraftarların en yaşlı üyeleri, o gün tribün koltuklarında son en üst lig maçını seyrettiler ve ardından 74 yıllık bir hasretin geleceğini bilmiyorlardı.

En Uzun Premier Lig Özlemi Bradford City Ekibine Ait!

En uzun hasret Brentford ekibine ait değil. Bilinen ve sonlanan en uzun Premier Lig hasretinin Bradford City ekibine ait olduğu biliniyor. 1922 yılında son maçına çıktığını bilmeden mücadele veren Bradford City ekibi, tam tamına 1999 yılına kadar taraftarlarına hasret yaşatmak zorunda kalmıştı. 1999 yılında tekrar sahalara dönen Bradford ekibi, rekoru halen elinde bulunduran ekip olarak biliniyor. Diğer yandan ise Brentford ekibi bu rekoru takip ediyor. İngiltere tarihinin en büyük ikinci özlemi olarak rekoru takip eden Brentford takımı, hasrete son vermek için sahaya çıktı ve tüm taraftarlarını sevindirmeyi başardı.