A Milli Erkek Hentbol Takımı, Polonya Karşılaşması

A Milli Erkek Hentbol Takımı, 2022 Avrupa Hentbol Şampiyonası elemelerinde 5. Grup 3. Maçında Çarşamba günü Polonya ile karşı karşıya gelecek.

Türkiye Hentbol Federasyonundan yapılan açıklamaya göre, Türkiye-Polonya maçı, Eskişehir Porsuk Spor Salonu’nda 6 Ocak Çarşamba günü saat 19.00’da oynanacak. Karşılaşma TRT Spor 2’de naklen yayınlanacak. Mücadelenin hakemi ise Bogdan Nicolae Stark, Romeo Mihai Stefan olacak.

Daha iyi olmak, ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek için çalışıyoruz. Eskişehir’deki maçlarda kendimizi iyi hissediyoruz. Eskişehir bizim evimiz. Takımımıza ilgi çok fazla. İl Emniyet Müdürlüğü personelimiz de bize çok yardımcı oluyor diyerek teknik direktör açıklamalarına yer verdi.

A Milli Erkek Hentbol Takımı, grubundaki ilk maçında deplasmanda Hollanda’ya 27-26 mağlup olmuştu. Takımın ikinci maçı olan Slovenya maçı ise covid-19 nedeni ile ertelendi.

Türkiye’nin daha önce Polonya ile karşılaştığı müsabakaların turnuva, tarih ve sonuçları ise şu şekilde;

2001 DÜNYA ŞAMPİYONASI ELEMELERİ 5. GRUP

19.01.2000 Radom Polonya – Türkiye 26-25

23.01.2000 İzmir Türkiye – Polonya 26-25

2010 AVRUPA ŞAMPİYONASI ELEMELERİ 1. GRUP

19.03.2009 Mersin Türkiye – Polonya 20-30

22.03.2009 Olsztyn Polonya – Türkiye 32-21

“Ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek için çalışıyoruz.

Türkiye A Milli erkek Hentbol Takımı’nın iyi bir seviyeye de olduğunu söyleyen takımın teknik direktörü Şentürk açıklamalarında; “Her maçın sonuna kadar iyi mücadele eden bir takım oluşturduk. Kaybettiğimiz maçları da basit hatalar nedeniyle verdik.

Daha iyi olmak, ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek için çalışıyoruz. Eskişehir’deki maçlarda kendimizi iyi hissediyoruz. Eskişehir bizim evimiz. Takımımıza ilgi çok fazla. İl Emniyet Müdürlüğü personelimiz de bize çok yardımcı oluyor.

Eskişehir hentbol kültürü olan bir şehir. İyi bir seyirci profili var. Burada maç yapmaktan çok mutluyuz. Kura çekiminde biz daha kolay gruplara düşebilirdik ama denk bir gruptayız.

Polonya maçında sonuna kadar puan almak için iyi mücadele edeceğiz. Kimseden çekinmiyoruz. Kazanmak, puan ya da puanlar için maça çıkacağız.” Sözlerine yer verdi.

“Sahadan 2 puan alarak ayrılacağız.”

Takımın kalecisi Yunus Özmusul ise Polonya maçına ilişkin, “Şu anda iyi bir ekibiz. Sahada birlikte mücadele ettiğimiz sürece başaracağımız çok iş var.

Polonya yenebileceğimiz bir takım. Başa baş geçecek bir maç olacak. Daha az hata yapan ve iyi oynayan bir takım olup, sahadan 2 puan alarak ayrılacağız.” Açıklamalarını yaptı.