A MİLLİ TAKIM DÜNYA KUPASI ELEMELERİNDE SON İKİ MAÇ

A milli takımımız 2022 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri G Grubu’nda Kasım ayında oynayacağı son iki karşılaşma ile turnuvanın eleme grupları son bulacak.

Ay yıldızlı milli takımımız 2022 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri G Grubu’nda son iki karşılaşasının ilk’ ini 13 Kasım Cumartesi günü saat 20.00’de Cebelitarık ile karşı karşıya gelecek olan A milli takımımız bu karşılaşmayı İstanbul Başakşehir Fatih Terim Stadyumu’nda oynayacaklar.

A milli takımımız G grubunda ki son karşılaşması ise deplasmanda 16 Kasım Salı günü saat 22.45’te Karadağ ile Podgorica Gradski Stadyumu’nda karşı karşıya gelecekler.

İKİ KARŞILAŞMADAN DA MUTLAK ÜÇ PUAN ŞART

A milli takımımız 2022 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemelerin’ de son iki maçında ilk önce İstanbul’ da Cebelitarık ile karşı karşıya gelecek olan A milli takımımız sonrasında deplasmanda G grubunda ki son karşılaşması ise Karadağ ile olacak.

Gruplar dan çıka bilmek için A milli takımımız bu iki karşılaşmadan da bir üst tura çıka bilmemiz için kesinlikle üç puan ile sahadan ayrılmamız gerekiyor.

Gruptan çıka bilmemiz için ise sıralamada 2 olan Norveç ‘in mutlak bir karşılaşmadan puan kaybı yaşaması gerekecek.

Zorlu karşılaşmalar öncesinde henüz A milli takımımız aday kadrosu belli olmamış durumda. Alman teknik adam Stefan Kuntz zorlu mücadeleler öncesinde A milli takıma hangi oyunculara şans verileceği de merakla bekleniyor.

 

RAKİPLER CEBELİTARIK VE KARADAĞ

A milli takımımız son iki karşılaşmasını oynayacağı Cebelitarık ve Karadağ karşılaşmalarında ilk maçlarımıza baktığımız da Cebelitarık ile deplasmanda ki karşılaşmadan A milli takımımız 3 – 0 ‘lık bet skor ile galip gelerek üç puan ile ayrılmışlardı.

Bir diğer rakibimiz ise Karadağ ile İstanbul ‘ da 2 – 2 ‘lik beraberlik ile ayrılmıştık.

Bu iki takım ile oynadığımız iki karşılaşmada da özellikle Cebelitarık maçında kendi yarı sahasında çok iyi kapanan bir takım olmalarına rağmen ilk maçta ilk yarısında gol bulamadığımız karşılaşmada ikinci yarıda Hakan Çalhanoğlu‘nun oyuna girmesi ve gelen oyuncu değişiklikleri ile ikinci yarıda bulduğumuz goller ile galip gelmiştik.

Rakibimiz Cebelitarık G Grubunda galibiyet alamayan tek takım olarak son sırada sıfır puanda yer alıyorlar karşılaşma öncesinde.

İstanbul da karşılaştığımız bir diğer rakibimiz Karadağ ise ilk maçta geriden gelip 2 – 2 ‘lik skor ile sahadan 1 puan ile ayrıldığımız puan kaybı ile ayrıldığımız karşılaşma olmuştu.  2 – 0 öne geçtiğimiz ilk maçta rakip takım Karadağ son ana kadar oyun planına ve disiplininden kopmayan takım 90 + 7 ‘ dakikada beraberliği getirerek A milli takımdan 1 puanı koparmışlardı.

G grubunda ki son rakibimiz Karadağ ise G Grubunda 11 puan ile 4. Sırada yer alıyorlar.