A Milli Takımı’nın 2. Hazırlık Kampında Turnuva Öncesi Zaferi

EURO 2020’nin heyecanı gelmeye hazırlanırken A Milli Takımı’mız ikinci hazırlık kampı için Almanya da… Daha önce Alanya’da Azerbaycan’ı konuk eden ve galibiyet yaşayan ardından da Gine ile 0-0 skoru ile beraberlik tadan A Milli Takımı, son hazırlık maçında Moldova ile karşı karşıya geldi. 2 gol sesinin duyulduğu karşılaşma 2-0 skoru ve A Milli Takımı’nın zafer sevinci ile sonlandı.

EURO 2020 öncesi son prova maçı ilk yarı da 0-0 skoruyla sonlanırken ikinci yarının 58. Dakikasında iken Burak Yılmaz’dan ve 77. Dakikada Cengiz Ülder’den gelen gol sesleriyle zafere ulaşıldı.

Paderborn’daki Benteler Arena’da oynanan karşılaşmanın hakemleri Sascha Stegemann, Marco Achmüller ve Dominik Schaal oldu.

Türkiye – Moldova Karşılaşmasının 11’leri

A Milli Takımı’nın EURO 2020 öncesi son provası ve son zaferi olan karşılaşma da mücadele veren isimler şöyleydi;

Türkiye : Uğurcan Çakır – Zeki Çelik, Merih Demiral, Umut Meraş, Okay Yokuşlu (Dk. 79 Antalyalı), Kenan Karaman, Hakan Çalhanoğlu (Dk. 68 Kabak), Burak Yılmaz (Dk. 84 Müldür), Çağlar Söyüncü (Dk. 46 Ayhan), Ozan Tufan (Dk. 46 Ünder), Yusuf Yazıcı (Dk. 68 Kökçü)

Moldova : Dumitru Celeadnic – Ion Jardan, Veaceslav Posmac, Igor Arhirii, Alexandru Antoniuc (Dk. 67 Costrov), Gheorghe Anton (Dk. 56 Dros), Sergiu Platica, Vitalie Damaşcan (Dk. 67 Nicolaescu), Maxim Potirniche, Vadim Rata, Dan Spataru (Dk. 87 Clescenco)

Karşılaşma bir sarı kart görürken kart Moldova’dan Damaşcan’a gitti.

EURO 2020 İçin İlk Durak İtalya

EURO 2020’nin son hazırlık maçında Moldova’ya mağlubiyet yaşatan A Milli Takımı’nın sonraki durağı EURO 2020… Şenol Güneş yönetimindeki A Milli Takımı bu yolla sonraki rotasını İtalya’ya çevirecek. Almanya’daki kampları biter bitmez İtalya yolcusu olan A Milli Takımı, EURO 2020’nin açılış maçını Roma’da yapacak. Roma da İtalya’nın konuğu olacak olan A Milli Takımı, EURO 2020 için ilk heyecanını da yaşamış olacak. Heyecan dolu karşılaşma 11 Haziran Cuma günü 22:00 saatlerinde başlayacak. Bu tarihe kadar A Milli Takımı ilk maçından zaferle dönebilecek mi sorusu merak konusu olmaya devam edecek.