A Milli Takımının Mesaisi Başlıyor

A Milli Takımının Mesaisi Başlıyor

3 Ekim 2021 Kapalı Yazar: SporTakvimiGuncel

This content has been archived. It may no longer be relevant

EURO2020 ve Dünya Kupası Elemeleri’nde gösterdiği kötü performans nedeniyle sert eleştirilere maruz kalan Milli Takım’da teknik direktör Şenol Güneş ile yollar ayrılmış ve futbolculuğunda Beşiktaş’ta da oynayan ve en son Almanya U21 Milli Takımı’nı yöneten Stefan Kuntz ile anlaşılmıştı. Stefan Kuntz ile ilk kez sahneye çıkacak olan Milli Takımımızın mesaisi yerel liglerde oynanacak maçlardan sonra 4 Ekim Pazartesi günü başlayacak.

Benzer ve Farklı Tercihler

Ekim ayının ilk günüyle açıklanan A Milli Takım Aday Kadrosunda Stefan Kuntz’un iskelet kadroda çok büyük değişiklikler yapmasa da farklı tercihlere de yer verdiğini söylemek mümkün. Kalede 3. Opsiyon olarak Mert Günok yerine Sinan Bolat’ı tercih eden Kuntz, sol bekte de Şenol Güneş’in pek tercih etmediği Caner Erkin’i ve Serdar Aziz’i aday kadroya dahil etti.

Orta sahada ilk kez Berkan Kutlu ve Berat Özdemir’i çağıran Kuntz, Efecan Karaca’yı ise kadronun dışında bıraktı. Bununla birlikte hücum hattında oldukça fazla eleştiriye maruz kalan Enes Ünal’ı kadroya dahil etmeyen Kuntz’un bu sezon itibariyle Fenerbahçe’de forma giyen Serdar Dursun’u da ilk kez milli takıma çağırdı.

Milli Takımın Maçları

Dünya Kupası Elemeleri kapsamında mücadele ettiği grupta kazandığı avantajını çok kötü performanslarla kaybeden Ay Yıldızlılarda parola çıkılacak iki maçta da galibiyet olacak. Ekim elemeleri kapsamında ilk maçına 8 Ekim günü İstanbul’da çıkacak olan Milli Takım, Haaland’ın sakatlığı nedeniyle kadroda olmadığı Norveç’i ağırlayacak.

Bu maçtan 3 gün sonra 11 Ekim tarihinde Riga’ya giderek Letonya ile karşılaşacak takımımız hem eleştirilere bir cevap verebilmek hem de taraftarları da mutlu ederek Dünya Kupası’nın kapılarını iyiden iyiye aralamak istiyor. Yeni teknik direktörüyle birlikte nasıl bir çehreye bürüneceği merak konusu olan Milli Takım grubunda üçüncü sırada yer alıyor.

Bu açıdan özellikle Norveç maçı Milli Takımımız için oldukça kritik olacak. Hollanda ise ilk maçında Letonya’yı ağırlayacak ve 3 puan alarak iki rakibinin mücadelesinden çıkacak avantajlı bir skorla rahatlamak isteyecek. Uzun bir süreden beri katılamadığımız Dünya Kupası macerasında şimdiden oyuncularımıza başarılar!