AARON BOUPENDZA KRASNODAR İLE ANLAŞAMADI

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Atakaş Hatayspor forması giyen Aaron Boupendza için kulüp yönetimi bu hafta içerisinde Rusya takımı Krasnodar ile sözleşme masasına oturdu.

İki takımın da olumlu bir şekilde ilerleyeceği düşündüğü transfer görüşmeleri Gabonlu oyuncunun istediği mali şartlar oluşmadığı için istenilen beklenti de sonuçlanmadı. Aaron Boupendza Atakaş Hatayspor’da kaldı.

Süper Lig’in gol krallığına yerleşen Aaron Boupendza gösterdiği performansla hem yurt içi hem de yurt dışı kulüplerinin ilgisini üzerinde topladı. Rusya ekibi Krasnodar ile Boupendza transferi için görüşmelere başlayan Atakaş Hatayspor Yönetimi beklenen sözleşmeyi imzalayamadı.

24 yaşındaki Gabonlu futbolcu, Rus ekip ile maddi konularda anlaşamadı. Boupendza’nın istediği ücreti karşılayamayan Krasnodar ile Atakaş Hatayspor ile 1,8 milyon Euro bonservis bedeli ile anlaşmaya varmıştı. Oyuncunun bu itirazı ardından transfer görüşmeleri resmiyet kazanmadı.

MALİ ŞARTLAR KARŞILANMAYINCA SÖZLEŞMEYİ İMZALAMADI

Aaron Boupendza, sürpriz bir şekilde ortaya çıkan Krasnodar transferi için iki takımla da görüşmeler gerçekleştirdi. Rus takımının sunduğu maaşı yeterli bulmayan Boupendza, sözleşmeye imza atmak istemediğini iki takımın da kulüp yetkililerine bu durumu bildirdi.

Bu sonuçla golcü futbolcu, Hatayspor’da forma giymeye devam etmek istediğini söyledi. Gabonlu futbolcu, olası bir görüşmede sözleşmede yer alan maddi şartların kendisinin lehine çevrilmediği müddetçe Krasnodar ile hiçbir şekilde sözleşme imzalamayacağını da iletti.

Spor Toto Süper Lig’in 2020 – 2021 sezonunda ligde 6. Sırada yer alan Atakaş Hatayspor’da bu başarının arkasında Aaron Boupendza büyük bir paya sahip. Gabonlu golcü, bu sezon rakip ağları toplam 18 kez havalandırdı. Bulduğu goller sayesinde Süper Lig’de gol krallığı zirvesinde tek başına yer alıyor.

ATAKAŞ HATAYSPOR’UN BASIN SÖZCÜSÜ SÜRPRİZ GELİŞMELER HAKKINDA KONUŞTU

Atakaş Hatayspor’un Basın Sözcüsü olarak görev yapan Rahmi Vardı transfer görüşmelerinde yaşanan sürpriz gelişmelerin ardından gazetecilere bir açıklamada bulundu. Oldukça olumlu bir şekilde başlayan transfer görüşmelerinin forvet oyuncuları Aaron Boupendza’nın Rus ekibinin sunduğu teklifi kabul etmemesinin ardından olumsuz sonuçlandığını dile getirdi.

Vardı, transfer görüşmeleri sırasında 8,5 milyon Euro’ya anlaşma sağlandığını fakat Gabonlu futbolcunun bu rakamı beğenmediğini ve Akdeniz temsilcisi Atakaş Hatayspor’da kalmak istediğini yetkililere bildirdiğini dile getirdi.