ABDULLAH AVCI KASAYI DOLDURDU

Teknik direktör Abdullah Avcı’nın Trabzonspor’un başına getirilmesi ile beraber yükselişe geçen Trabzonspor, Süper Lig’de zirveye yerleşme hedefinde emin adımlarla ilerliyor. Abdullah Avcı’nın göreve getirildiğinde beri geçen 3 aylık süreçte Trabzonspor’un kasasına tam otuz beş milyon lira girdi.

Süper Lig’in 24. hafta müsabakasında deplasmanda Yeni Malatyaspor ile karşılaşan ve Malatya ekibini 2-0’lık skorla yenilgiye uğratan Trabzonspor, teknik direktör Abdullah Avcı’nın yönetiminde hem mali açıdan hem de sportif açıdan olumlu gidişatını devam ettiriyor.

Süper Lig’in ilk sekiz hafta mücadelelerinde Trabzonspor’un aldığı kötü sonuçların ardından, teknik direktör Abdullah Avcı’nın göreve gelmesiyle kötü gidişatını geride bırakan bordo mavili ekip olumlu gidişatını sürdürüyor.

Trabzonspor 17. Sırada iken 6 puanlı emanet aldığı takımı, teknik direktör olarak çıkmış olduğu 15 Süper Lig maçında 11 galibiyet, 3 beraberlik ve 1 mağlubiyet ile adeta hizaya sokan tecrübeli teknik direktör, 48 puanla aynı puana sahip olan Galatasaray, Beşiktaş ve Fenerbahçe ile puan farkını altıya kadar düşürdü.

Alınan iyi sonuçlarla beraber takımın öz güveni ve kazanma hırsı perçinleşti ve Trabzonspor yoluna dolu dizgin devam etmeyi sürdürüyor.

OTUZ BEŞ MİLYON LİRA

Göreve geldiği ilk zamanlar, sabırdan ziyade zaman istediğini belirten Abdullah Avcı, Karadeniz ekibini 3 aylık günlük görev süresi içinde her anlamda çok daha iyi bir konuma getirdi.

10 Kasım 2020 tarihinde Trabzonspor’da teknik direktörlük koltuğuna getirilen ve 22 Kasım Pazar günü Karadeniz temsilcisi ekibin teknik patronu olarak ilk resmi müsabakasında görev alan deneyimli teknik direktör, Süper Lig’de alınan galibiyetler ve Süper Kupa Şampiyonluğu ile beraber bordo mavili ekibe sportif katkının yanında mali olarak da ciddi bir ivme kazandırdı.

Bordo mavili ekip, Abdullah Avcı‘nın geldiği tarihten itibaren kazanılan sportif başarılar ile kulüp kasasına tam otuz beş milyon lira gibi bir ciddi bir girdi yaptı.

EN UZUN GALİBİYET SERİSİ

Hala devam eden Süper Lig’de yenilgi yaşamadan en çok puan toplayan takımlardan biri olan Trabzonspor, sarı kırmızılı ekip Galatasaray ile beraber en uzun galibiyet serisinin de sahibi olarak göze çarpıyor. Her iki ekip de Süper Lig’de çıktığı son 5 maçından da galip ayrıldı.