ADANA DEMİRSPOR 1 – 0 GZT GİRESUNSPOR

ADANA DEMİRSPOR 1 – 0 GZT GİRESUNSPOR

13 Aralık 2021 Kapalı Yazar: SporTakvimiGuncel

This content has been archived. It may no longer be relevant

Süper lig de 16. Haftanın cumartesi günü açılış maçında Adana Demirspor kendi sahasında Karadeniz ekibi GZT Giresunspor ile zorlu mücadele de karşı karşıya geldiler. Adana Demirspor taraftarının yoğun ilgisinin olduğu karşılaşmada son dakikada buldukları gol ile sahadan galibiyet ile ayrılan taraf Adana Demirspor oldu.

Karşılaşmanın normal süresinde golü bulamayan her iki takım da ev sahibi Adana Demirspor 90 + 3’ de uzatma dakikasında Benjamin Stambouli’ nin golü ile karşılamayı 1 – 0 kazanmayı bildi.

Karşılaşma sonun da ev sahibi takım Adana Demirspor 23 puana yükselirken konuk Karadeniz ekibi GZT Giresunspor ise 19 puan da kaldılar.

ADANA DEMİRSPOR UZATMALAR DA 3 PUANI ALDI

Karşılaşmaya ev sahibi takım Adana Demirspor sahada, Muriç, Rassoul, Simon Deli, Samet, Svensson, Stambouli, Sinan, Metehan, Yunus Akgün, Akintola, M. Balotelli ilk 11’ i ile sahay açıktılar.

Ev sahibi takım ilk yarıda rakip yarı sahada daha fazla etkili olan taraf oldular. Özellikle ilk yarım saat’ te konuk ekip GZT Giresunspor rakibini çok fazla geride karşılamak isteyince Adana Demirspor’ da M. Balotelli ve Stambouli‘yi rahat topla buluşturdular.

Geçiler de ilk yarı daha etkili olan ev sahibi takım Adana Demirspor hücumda özelikle Yunus Akgün ile etkili pozisyonlara giren takım genç oyuncunun son kararlarını iyi değerlendiremedi.

Hücumda birçok pozisyona girmelerine rağmen M. Balotelli gene ceza sahası dışından bulduğu her fırsatta şutlar çıkaran tecrübeli oyuncu bu anlamda da süper lig de en fazla şut çıkaran oyuncu oldu.

Karşılaşmanın son dakikasında buldukları gol de de aslında VAR ‘ ın devreye girmesi gerekiyordu. Görüntüde gol öncesinde top taç çizgisini geçtiği görünse de VAR’ ın bu pozisyonu incelemesi gerekiyordu.

GZT GİRESUNSOR SKORA DAHA ÇOK YAKIN OLAN TARAFTI

Karadeniz ekibi süper lig’ de ki çıkışlarını sürdürmek isteyen takım zorlu Adana Demirspor karşılaşmasına teknik adam Hakan Keleş, Okan Kocuk, Zeki Yavru, Diarra, Alexis, Aziz, Traore, Flavio, Diabate, Sergio, Shapi ve Balde ilk 11’ i ile sahaya çıktılar.

İlk yarıda rakibini çok fazla geride karşılamasının sonucunu ağır ola bilecekken rakip girdikleri pozisyonları bir, bir harcadılar.  İlk 30’ dakikalık bölümde çok fazla kendi alanın da karşıladıkları rakibini son 15’ dakikalık kısımda daha önde karşıladılar ve Samet ve Deli,  Stambouli gibi prese direnci çok düşük oyuncular üzerinden fırsatlar yakalaya bildiler.

Karşılaşmaya da aslında son 15’ dakikada ki gibi başlamış olsalar daha etkili ola bilirler di ki neden böyle başladıklarını da anlamadık.

Mücadele de 70’ dakikaya kadar skora daha yakın olan taraf aslında GZT Giresunspor olsa da girdikleri pozisyonlar da istediklerini alamayan takım son dakikada ki gole de engel olmayarak sahana mağlup olarak ayrılmak zorunda kaldılar.