Adana Demirspor da Neler Oluyor?

Geçtiğimiz sezonu TFF 1. Lig ‘inde 1. Sırada şampiyon olarak tamamlayan Adana Demirspor da oyuncu, teknik heyet ve taraftar muhteşem birleşmesi ile gelen iyi sonuçlar ile sezonu şampiyon olarak tamamlamışlardır. Geçtiğimiz sezonda üst üste alınan son haftalardaki galibiyetler ile takım içi uyum oldukça yüksekti.

Süper Lig’de Adana Demirspor

Şampiyon olarak çıktıkları süper lige sezon öncesi tecrübeli teknik direktör Samet Aybaba ile yola devam eden Adana Demirspor yönetimi transfer sezonuna da oldukça etkili ve hızlı başlamışlardı.

Yıldız isimler ile gündeme gelen Adana Demirspor kadrosuna bir çok yerli ve yabancı oyuncu katarak takımı güçlendirmişlerdi.

Bu yıldız isimlerin başında Galatasaray’dan gönderilen orta saha 31 yaşındaki Fas asıllı oyuncu Younès Belhanda oldu. Tecrübeli isim hem süper ligi yakından biliyor olması hem de kalitesi ile oldukça fayda sağlamsı beklenen bir transferdi.

İkinci dünya yıldızı isim ise sosyal yaşantısı ve saha içerisindeki tavırları ile oldukça gündem de olan İtalyan 31 yaşındaki oyuncu Mario Balotelli oldu.

Sezona ilk maçında evinde Fenerbahçe ile açan Adana Demirspor sezonu mağlubiyet ile açmış olsalar da maçın ikinci yarısındaki oyun ile taraflı tarafsız herkesin beğenisini kazanmışlardı.

Süper lig de ikinci ve üçüncü maçlarında ise berabere kalan Adana Demirspor da yavaş yavaş takıma ve teknik direktör Samet Aybaba ‘ya sesler yükselmeye başlamıştı. Özellikle İtalyan oyuncu Mario Balotelliile ilgili bir kısım taraftar neden oynuyor bir kışım nenden oynamıyor diye söylentiler ortaya çıkmaya başladı. Oyundan alındıktan sonrada bir hayli sinirlenen oyuncu gündeme gelmişti.

Yıldız oyuncu Mario Balotelli ve Belhanda ile taraftarın beklentisini yükselten yönetim bu süreci iyi yönetemediler.

Başkan Murat Sancak ve teknik direktör Samet Aybaba görüşmesi sonları karşılıklı olarak anlaşarak teknik direktör ile yollarını ayırdılar.

Yeni teknik direktör arayışlarını sürdüren Adana Demirspor da başkan yerli ve yabancı oyunları ile görüşüldüğü ve bu verilen Milli arada kısa sürede yeni hoca ile uyum sürecini geçirmek istiyorlar.

İtalyan Teknik Direktör Vincenzo Montella Anlaşıldı

Samet Aybaba ile yolların ayrılması ile yeni teknik direktörlük koltuğuna gelen isim 47 yaşındaki İtalyan hoca Vincenzo Montella.