Adana Demirspor Kendi Evinde Hatayspor’u Ağırladı

Süper ligin 12. Haftasında Pazar günü saat 16:00’da hakem Yaşar Kemal Uğurlu’nun başlama düdüğü ile Yeni Adana Stadyumunda Adana Demirspor, Hatayspor’u kendi evinde ağırladı. İki takım bu maçtan daha önce 22 kez karşı karşıya gelmişti.

Daha önce Adana Demirspor’un evinde oynanmış olan 11 maçta ev sahibi ekip 6 kez galibiyet elde ederken konuk ekip Hatayspor 1 maçta galibiyet alabildi ve 4 maç ise beraberlik ile sonuçlanmıştı. Bu maçta ise ev sahibi Adana Demirspor, Galatasaray’dan kiralık olarak forma giyen genç kanat oyuncusu Yunus Akgün’ün 65. Dakikadaki golü ile 1 – 0 ev sahibinin galibiyeti ile sonuçlandı ve Adana Demirspor, Hatayspor’a karşı kendi evindeki 7. Galibiyetini almış oldu.

İki takım süper ligde geride kalan 11 maçta skor tabelasında birbirlerine yakın performans sergilemeseler de iki takımda saha içinde futbol adına oldukça başarılı performans sergiledi.

Ev sahibi Adana Demirspor 11 maçta 3 galibiyet alırken 4 maçtan da beraberlik ile ayrılmıştı ve 4 maç ise mağlubiyet ile sonuçlanmıştı fakat oyun olarak çok kötü oynadıkları ya da saha içinde rakiplerine karşı gayet iyi oynadıklarını söylemek yanlış olmaz bu haftaya kadar rakibi Hatayspor kadar saha içinde önemli performans sergilese de savunmadaki sıkıntılarından dolayı iyi oyunlar tabelaya yansıyamadı.

Aldığı bu sonuçlar ile birlikte Tecrübeli teknik direktör Vincenzo Montella’nın öğrencileri toplamış oldukları 13 puan ile 12. Sırada bulunuyordu.

Hatayspor Yenildi

Bu maçta aldıkları galibiyet ile puanını 16 ya çıkarttı. Hatayspor’da ise Ömer Erdoğan oldukça iyi bir performans sergilemiş ve şuan ligimizde elindeki kadroya göre en başarılı teknik direktör demek yanlış olmaz.

Hatayspor 11 maçta 7 galibiyet alıp 2 maçtan da beraberlik ile ayrıldı ve 2 maçta ise mağlup olmuştu kendisi gibi başarılı bir teknik adam olan Vincenzo Montella karşısında yine başarılı oynasa da rakibinin savunmadaki sorunlarını çözmüş olarak bu maça çıkması Hatayspor bu maça kadar sergilediği iyi performansın aksine rakip kaleye isabetli bir şut dahi atamadan tamamladı.

Aldığı bu sonuçlar ile ligde 23 puan toplamayı bilen genç teknik adam Ömer Erdoğan’ın Hataypor’u geride kalan süreç sonucunda ilk kez isabetli şut atamadan maç tamamladı.

Adana Demirspor İyi Bir Oyun ile Kazanmayı Başardı

Adana Demirspor geride bıraktığımız haftalarda savunmada oldukça zayıf görünmüş hücumda ise zaman zaman üretken olurken bazı maçlarda ise üretmekte topu iyi kullanmakta sorun yaşıyordu.

Bu maça gelindiğinde ise 2. Sırada yer alan ligin flaş ekiplerinden Hatayspor karşısında oldukça başarılı bir performans sergiledi ve kalesine şut gelmesine dahi izin vermedi. Hücumda ise oldukça çok fırsat yakalayan ev sahibi bitiricilikte sorunlar yaşarken sahneye genç Yunus Akgün çıktı ve 65. Dakikada takımını öne geçirmeyi başardı.