Adana’da Yunus Akgün Farkı

Süper Lig’in 18’inci haftasında oynanan Adana Demirspor-Galatasaray maçı, sezon adına, iki takımın taraftarları adına oldukça dramatik bir maç oldu. Süper Lig’e bu sezon yükselen Adana temsilcisinin son haftalardaki güzel performansını devam ettirerek güçlü rakibini 2-0 mağlup ettiği, Galatasaray’ın da hem dış sahalardaki hem de genel olarak gösterdiği kötü performansına dur diyemeyerek galibiyet hasretini 8’inci haftaya taşıdığı maçı hiç unutamayacak bir isim var ise o da kuşkusuz Adana adına 2 golü atan Yunus Akgün olacak.

Sezon başında Galatasaray’dan Adana Demirspor’a kiralık olarak gönderilen ve 18’inci haftada oynanan maçta asıl kulübünü attığı 2 güzel golle yıkan Yunus Akgün, son haftalarda gösterdiği performansla da parmak ısırtıyor.

Yunus Adana Demirspor’u Taşımaya Devam Ediyor

Süper Lig’in 18’inci haftasında oynanan maçta kiralık olarak Adana Demirspor forması giyen Yunus Akgün haftanın oyuncusu olmaya aday bir performans gösterdi. Sezon başında Galatasaray’dan Adana Demirspor’a kiralık olarak gönderilen ve son haftalarda gösterdiği performanslarla birlikte Adana temsilcisinin gol yollarındaki etkinliğini arttıran Yunus Akgün, asıl kulübü Galatasaray karşısında 53 ve 58’inci dakikada attığı iki güzel golle takımına galibiyeti getiren oyuncu oldu.

Sadece attığı gollerle değil, maç içerisindeki aksiyonlarıyla da Galatasaray’ı zor duruma düşüren Yunus Akgün, Galatasaray’ın yardımcı antrenörü Selçuk İnan’ın maç sonunda yaptığı basın toplantısında da övgüleri topladı. Yunus’u zaten gelişsin ve bu gibi performansları daha rahat sergileyebilsin diye kiraladıklarını ifade eden Selçuk İnan, uzun vadeli planlamalarında Yunus’a yer vereceklerini açıkladı.

Tabii bu açıklamayla birlikte Adana Demir karşısında alınan mağlubiyetle birlikte toplam 7 maçtır galip gelememenin üzüntüsünü ve gerginliğini yaşayan Galatasaray taraftarlarının da aklında bir soru işareti belirdi. Madem Yunus Akgün’ün yeteneklerinden bu kadar emin olunabiliyordu, bu maçta süre dahi alamayan Barış Alper Yılmaz’a neden 2 milyon Euro bonservis bedeli ödendi?

Galatasaray Altyapısının Son Ürünü: Yunus Akgün

Süper Lig’in 18’inci haftasında attığı 2 golle Adana Demirspor’u Galatasaray karşısında galibiyete taşıyan Yunus Akgün, 2015/2016 sezonunda katıldığı Galatasaray altyapısının son dönemlerdeki en potansiyelli isimlerinden birisi.

7 Temmuz 2000 doğumlu 21 yaşındaki oyuncu, alt yaş takımlarında gösterdiği performansla birlikte 2018/2019 sezonunda ilk kez Galatasaray A takımıyla antrenmanlara çıkmaya başlarken, 2020/2021 sezonunda da ilk kez Sarı Kırmızılıların tesislerinden ayrıldı ve şu anda da kiralık olarak formasını giydiği Adana Demirspor’a kiralandı.

Adana Demirspor’un geçtiğimiz sezon Süper Lig’e yükselmesinde ciddi katkısı bulunan ve ciddi süreler alan Yunus Akgün, performansı beğenilince Süper Lig’de de takımda katkı verebilmesi adına tekrar kiralandı. Bu sezon VicenzoMontella’nın kendisi üzerinden kurguladığı hücum setleriyle birlikte etkinliği daha da artan ve son haftalarda gösterdiği performanslarla dikkat çeken Yunus Akgün, Süper Lig’de forma giydiği 15 maçta 5 gol ve 3 asistlik oldukça iyi bir gol katkısını da takımına sundu.

17’inci haftada 3-1 kazanılan Alanyaspor karşılaşmasında da takımının 2 golünün pasını veren oyuncu olan Yunus, asıl kulübü olan Galatasaray karşısında attığı 2 golle birlikte son 2 haftada toplam 4 gole direkt katkı sağlamayı başarmış oldu. Yunus Akgün’ün Transfermarkt’a göre 2 milyon 100 bin Euro piyasa değeri bulunuyor.