pandemi

Adım Adım Şampiyonluğa

Dünyada futbol ligleri pandemi ile mücadelede süresiz olarak ertelenmişti. İngiltere Premier Liginin ertelenme zamanında ligin lider ve şampiyonluğa en yakın takımı Liverpool idi. Corona virüsü ile dünya çapında mücadele devam ederken ligler de başlama kararı alıyorlar. Premier ligi de 17 Haziran’da başlama kararı aldı ve Liverpool bu kararla şampiyonluğa bir adım daha yaklaştı.

Premier Ligin lider takımı Liverpool 2019-2020 futbol sezonunun şampiyonluğu olduğu takdirde 30 yıl sonra şampiyonluğa kavuşmuş olacak.

Liverpool’un lig puan sıralamasında en yakın rakibi ile arasında 25 puan fark bulunuyor. Premier Lig başladığında ilk karşılaşmasını 21 Haziran’da Everton ile deplasmanda oynayacak. Liverpool iki lig maçını kazanırsa şampiyonluğunu ilan edecek.

Erken Şampiyonluk Hesapları

Premier Ligi fikstürünün açıklanması ile Liverpool takımı şampiyonluk hesaplarına başladı. 30 yıl aradan sonra şampiyonluğu yaşayacak olmaları Liverpool takımı futbolcularını ve taraftarlarını heyecanlandırıyor. 17 Haziran’da oynanacak Arsenal-Manchester City karşılaşmasında kazanan taraf Arsenal olursa ve Liverpool Everton’ı deplasmanda yenerse, Liverpool şampiyonluğunu erkenden ilan edebilir. Liverpool’un erken şampiyonluğu Arsenal-Manchester City maçının sonucuna bağlı olacak.

Güncel Yazılar