2020 yılı

Adria Tour’da Yeni Covid 19 Vakaları

Corona virüsü 2020 yılı içinde olacak spor faaliyetlerinin ertelenmesine ya da iptal olmasına neden oldu. Dünyanın bütün ülkelerinin küresel salgın ile mücadele etmesi sonucu maçlar, spor turnuvaları, olimpiyatlar ileri bir tarihe ertelenmiş ya da iptal edilmişti. Covid 19 mücadelesine dikkat çekmek için Novak Djokovic Vakfı tarafından Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da Adria Tour Tenis Turnuvası düzenlenmişti. 13 Haziran-5 Temmuz tarihinde düzenlenen turnuvaya Novak Djokovic ve birçok tenisçi katılmıştı. Turnuva tenis maçları ile değil covid 19 salgını yokmuş önlemsiz ve tedbirsiz davranılması ile dikkat çekti.

Sosyal mesafe kurallarının hiç uygulanmadığı ve maskenin takılmadığı Adria Tour Tenis Turnuvası’nın sona ermesi ile acı sonuçları ortaya çıkmaya başladı. Turnuvaya katılan tenisçiler ve antrenörlerin covid 19 testi pozitif çıktı. Novak Djokovic’in de yaptırdığı corona virüsü testi sonucu dünyanın 1 numaralı raketinin de corona virüse yakalandığı ortaya çıktı.

Sosyal Medyadan Paylaştı

Son olarak Novak Djokovic’in antrenörü Goran Ivanisevic’in covid 19 testi pozitif çıktı. Eski bir tenisçi olan Goran Ivanisevic 2001 yılı Wimbledon Şampiyonuydu. Goran Ivanisevic sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile covid 19 testinin pozitif çıktığını ve kendisiyle teması bulunan kişilerin test yaptırması gerektiğini paylaştı.

Güncel Yazılar