2020 yılı

Adria Tour’da Yeni Covid 19

Dünyada 2020 yılı başında yayılan corona virüsü sporda da erteleme ve iptalleri gündeme getirdi. Her spor dalı ile ilgili olan ulusal ve uluslararası spor oyunları, turnuvalar, olimpiyatlar ve maçlar iptal edildi ya da ertelendi. Tenis alanında da Wimbledon Tenis Turnuvası başta olmak üzere turnuvalar ertelendi.

Efsane Sırp tenisçi Novak Djokovic Vakfı’nın düzenlediği Adria Tour adı verilen tenis turnuvasının el etabı Sırbistan2ın başkenti Belgrad’da düzenlenmişti. Covid 19’a dikkat çekmek için düzenlenen turnuvada covid 19 önlemlerinin alınması ve maçların bu önlemler ile yapılması beklenirken turnuva corona virüsü yokmuş gibi oynanmıştı. Sosyal mesafe kurallarına uyulmadığı ve maskenin takılmadığı turnuva tepkiye neden olmuştu. Turnuva sonrası düzenlenen partide aynı şekilde sosyal mesafe olmadan ve maskesiz görüntüler tepkilerin daha da büyümesine yol açtı. Dünyada corona virüsü gibi bir salgının olmadığı gibi görüntülerin sonuçları da ortaya çıktı. Turnuvadan 1 hafta sonra 21 Haziran’da turnuvaya katılan Grigor Dimitrov covid 19 testinin pozitif çıktığını açıkladı.

Önlemsiz Turnuvanın Acı Bilançosu

Grigor Dimitrov’un bu açıklamasından sonra turnuvaya katılan Hırvat tenisçi Borna Coric de corona virüsüne yakalandığını açıkladı. Borna Coric’in bu açıklamasından sonra turnuvaya katılan tenisçilere ve iki tenisçi ile temasta bulunan kişilere de test yapıldı. Bu test sonuçlarının ne çıkacağı ve Adria Tour’da önlemsiz davranmanın sonuçları merak ediliyor.

Güncel Yazılar