AJAX ALTAY BAYINDIR YERİNE UĞURCAN ÇAKIR’I LİSTEYE ALDILAR

Bordo mavili takımın ve A milli takımın başarılı file bekçisi Uğurcan Çakır performansı ile Avrupa’ da takımların transfer listesine girmeyi başardı.

Hollanda ekiplerinden Ajax daha önce sarı lacivertli takımın file bekçisi Altay Bayındır ‘ı takibe alan Ajax scout ekipleri bu kez hedeflerin de Karadeniz ekibinin kalecisi Uğurcan Çakır var.

Siyah beyazlı takım ile oynan son karşılaşmada bordo mavili takımın kalecisi Uğurcan Çakır içi maçı takip etmeye gelen Ajax ekibi scoutları milli eldiven için olumlu yönde bir rapor oluşturdular.

AJAX ALTAY BAYINDIR DEFTERİNİ KAPATTI

Hollanda ekiplerinden olan Ajax sezon başından beri kaleci arayışlarını sürdüren takım da devre arası transfer dönemi de yaklaşırken bu arayışlarına hız vermiş durumdalar.

Hollanda ekibi Ajax daha önce süper lig ekiplerinden olan sarı lacivertli takım Fenerbahçe’ nin kalecisi Altay Bayındır için de eldiveni izlemeye almışlardı.

Sarı lacivertli takımın en önemli oyuncularından birisi olan Kaleci Altay Bayındır için Avrupa dan dev kulüplerin genç oyuncuyu izlemeye aldığı hatta devre arasında transfer teklifleri bile gele bileceği yönünde çıkan haberler vardı.

Uzun süredir de sarı lacivertli takımın kalesini koruyan Altay Bayındır’ı izleyen Ajaxlı yetkililer son zamanlar da ki düşen performansı ile beraber özellikle kaleci antrenörsüz kaldıktan sonra milli kalecinin yaşadığı düşüş Ajax scoutlarının karar değiştirmesine sebep oldu diye biliriz. 23 yaşındaki genç kalecinin de bir de süper lig de Konyaspor karşılaşmasında omuzundan geçirdiği sakatlık sonrasında uzun bir süre de forma giymesi beklenmeyen Altay Bayındır defteri Ajax’ lı yetkililer için kapanmış gibi görünüyor.

Genç kaleci Altay Bayındır için sadece Ajax ‘ ın istekli olduğu dışında Avrupa dan özellikle Fransa ve İngiltere’ den de genç eldiven için ilgilenen kulüplerin olduğu çıkan haberler arasındaydı ki genç kalecinin geçirdiği bu sakatlık ve dönüşünün nasıl olacağı merak ile beklenirken bu sezon Altay Bayındır için transfer hayalleri başlamadan bitmiş gibi görünüyor.

BU KEZ SIRADA TRABZONSPOR’LU UĞURCAN ÇAKIR VAR

Hollandalı yetkililer süper lig de ki Beşiktaş ile Trabzonspor arasında oynana derbiyi takip etmek için İstanbul ‘a gelmişlerdi.

Beşiktaş ile şampiyonlar liginde aynı grupta yer alan Ajax zorlu karşılaşmayı tribünden takip ederek İstanbul’ da ki karşılaşma için analizler yaptılar.

Karşılaşmayı takip eden Ajax’lı yetkililer bordo mavili takımın kalecisi Uğurcan Çakır içinde bir rapor oluşturdular.

Ajax’ lı yetkililerin 25 yaşındaki kaleci Uğurcan Çakır ‘in derbi de ki performansını canlı olarak takip eden yetkililer oldukça memnun kaldıkları ortaya çıktı.

Kaleci arayışı içinde olan Hollanda lı takım Ajax bordo mavili takımın kalecisi aynı zaman da A milli takımın kalesini koruyan Uğurcan Çakır için oldukça olumlu rapor hazırladıkları ortaya çıktı.

Devre arasında ise bordo mavili takım ile bir temas haline girmeleri bekleniyor.