küresel salgın

Akhisarspor’da Corona Virüsü

Dünyada ve Türkiye’de küresel salgın olan corona virüsü her gün yeni pozitif vakaların çıkmasıyla yayılma hızın sürdürüyor. 12 Haziran tarihinde başlayan Süper Lig maçlarının ardından 19 Haziran Cuma günü (dün) TFF. 1 Lig maçları başladı. Süper lig ve 1. Lig futbol kulüpleri arasında birçok takımda corona virüsü pozitif çıkmıştı. Bu kulüplere en son da TFF 1 Lig takımı Akhisarspor eklendi.

Akhisarspor takımı futbolcu, teknik kadro, kulüp çalışanları ve kulüp yönetimine yapılan covid 19 test sonucunda toplamda 12 kişide virüs tespit edildi. Takımın 67 yaşındaki teknik direktörü Yılmaz Vural’ın da içinde bulunduğu 2 kişi teknik kadro, 3 futbolcu ve 7 kulüp çalışanının covid 19 testi pozitif çıktı.

Maç Ertelenebilir

TFF 1. Lig maçları kapsamında 21 Haziran Pazar günü İzmir ekibi Altay ile karşılaşacak olan Akhisarspor’un bu durumda maça nasıl çıkacağı henüz bilinmiyor. İzmir Bornova Stadı’nda oynanacak olan maç büyük ihtimalle ertelenecek. Akhisarspor’da covid 19 vakaları tedavi altına alındı. Tüm takımın 14 gün boyunca karantina altına alınması ihtimali de bulunuyor.  Akhisarspor 1.ligde 45 puanla 5. Sırada bulunuyor.

Güncel Yazılar