ALANYASPOR UZUN SÜRE SONRA PUAN KAYBI YAŞADI

ALANYASPOR UZUN SÜRE SONRA PUAN KAYBI YAŞADI

1 Kasım 2021 Kapalı Yazar: SporTakvimiGuncel

This content has been archived. It may no longer be relevant

Süper lig’ in 11. Haftasın’ da Alanyaspor kendi sahasında İzmir ekibi Göztepe ile karşı kaşıya geldiler.

Karşılaşmanın ilk yarısında henüz başında 3’ dakikada Davidson ‘un golü ile ilk 45 dakikayı 1 – 0 önde tamamlayan taraf Alanyaspor oldu. İkinci yarıda Göztepe ‘ de sonradan oyuna dahil olan D. Tijanič takımına 1 – 1 ‘lik beraberliği getirdi. Göztepe takımın ikinci golünü ise Lourency’ den geldi. Karşılaşmada son sözü N. Milunović golü ile Alanyaspor beraberliği yakaladıkları karşılaşmanın son dakikaları nefes kesti.

ALANYASPOR 2 – 2 GÖZTEPE

Süper lig’ de son haftalar da ki muhteşem oyunları ile mükemmel sonuçlara imza atan Bülent Korkmaz ve takımı Alanyaspor son deplasmanda Fenerbahçe’ yi 2 – 1 ‘ lik skor ile geçerek 3 puan ile ayrılmışlardı.

Teknik adam geçen hafta ki Fenerbahçe maçına göre kadroda değişikliğe giden Bülent Korkmaz hücum hattında değişiklik yapmaz iken savunma ve orta sahada yer değişiklikleri oldu.

Karşılaşmaya baskılı başlayan Alanyaspor aradıkları golü çok erken bularak adeta karşılaşmaya 1 – 0 önde çıkmış oldular. Rakip takım Göztepe ‘ de Paluli’ nin kademeye geç gelmesi ile aslında kalesinde golü de görmüş oldular.

Rakip yarı sahada baskılı olan Alanyaspor Fatih, Umut ve Emre Akbaba ile orta sahada rakibine net bir üstünlük kurdular diye biliriz.  Bu orta sahada ilk yarıda iki net hata yapan Fatih rakip Göztepe ‘yi çok net iki gol pozisyonuna da sokmuş oldu.

İkinci yarıda Alanyaspor erken gelen gol sonrası çok fazla tutuk başladılar. Rakibin oyuncu değişikliği hamlelerine cevap veremeyen Alanyaspor ikinci yarıda kalesinde gördükleri gollere de engel olamadılar. 

GÖZTEPE GERİDEN GELİP ÖNE GEÇTİ BERABERLİĞE RAZI OLDU

Sezona çok kötü başlayan İzmir ekibi Göztepe bu gün sahaya farklı bir diziliş ile aslında bunu genç teknik adamları Nestor El Maestro daha önce denemiş olsalar da bu karşılaşmada da 3’ lü bir savunma ile sahaya ile çıktılar.

Göztepe pas oyunu ile sahaya iyi yayılarak bütün oyuncularını kullanmak istiyorlar ki ancak bunu rakip yarı sahaya geçince topu tehlikeli alana taşıyacak en önemli oyuncusu Halil olmayınca işleri bir hayli zor oluyor. Pas istasyonun da geri beşli hep oyunun içinde ancak bunu orta sahada rakip oyuncuların baskısına karşılık veremeyince top kayıpları da geliyor.

Rakip yarı sahada ilk yarıda aslında doğru iki baskı ile rakip savunmayı da hazırlıksız yakaladıkları pozisyonlarda oldu. Maçın 40’ dakikada ilk pozisyonda Jahovic ‘İn son pası kötü olunca değerlendiremediler ki halen Jahovic ‘in de ortada oynaması anlamsız ki bu pozisyonda pası alacak oyuncu olması gerekirken pası veren olunca işler de karışıyor.

İlk yarıda oldukça sert bir oyun sergileyen Göztepe ilk yarıda 4 sarı kart gördüler.

Karşılaşmanın ikinci yarısına iki oyuncu değişikliği ile başlayan Göztepe hücumda biraz daha hareketli olan takım aslında ilk yarıda en sırıtan iki oyuncusunu da kenara alarak çok iyi iş çıkardı.

İkinci yarıda değişikliklere devam eden Göztepe de sonradan oyuna girip goller kaydeden oyuncu D. Tijanič takımına beraberlik golünü de getirdi ki Lourency ‘in ön alandaki hareketliliği artırması çok önemli oldu.

Aslında genç teknik adam biraz da inatla direttiği 3’ lü stoper ile oynama isteği geriye düşmüş bir takım için oldukça yanlış bir sistem.  Galibiyeti getiren oyun için sürekli arayışta olan Göztepe’ li genç teknik adam oyuna müdahaleleri ile çok doğru işler yaptı.