Aletli Pilatesin Faydaları Nelerdir? Ne İşe Yarar?

Aletli pilates özellikle vücut sağlığı için faydalıdır. Aletli pilates ya da diğer adıyla reformer pilates, reformer aleti olarak bilinen bir alet kullanır. Aletli pilatesin birçok faydası vardır.

Pilates ekipmanının birçok faydası vardır.

  • Bu ürün omurga için faydalıdır.

Enstrümantal Pilates omurga sağlığı üzerinde olumlu bir etkiye sahip olabilir. Omurga ağrılarını azaltabilir ve hatta omurga bozukluklarını iyileştirebilir. Omurga ağrısı olan hastalar doktorlarının yardımıyla aletli pilates yapabilir ve rahatsızlıklarını büyük ölçüde giderebilirler.

  • Vücut görünümü iyileştirilir.

Pilates ile vücudun güzelliği artırılabilir. Hareketler kasları sıkılaştırır ve güçlendirir. Aletli pilates, tonlanmış bir vücut yaratmaya yardımcı olur.

  • Stres seviyelerini iyileştirir.

Pilates vücudun rahatlamasına yardımcı olur ve stresi azaltır.

  • Vücudun esnekliği geliştirilir.

Pilates kasların gücünü ve esnekliğini geliştirir. Kaslar güçlenir ve hareket kabiliyeti artar. Enstrümantal pilatesteki hareketlerle kişinin esnekliği geliştirilir.

  • Vücut bozukluklarının düzeltilmesi

Enstrümantal pilates kamburluk gibi sorunların düzeltilmesine yardımcı olabilir. Pilates, kişinin daha dik durabilmesi için sırt kaslarının güçlenmesine yardımcı olur.

  • Çalışmayan kaslar çalıştırılacaktır.

Enstrümantal Pilates, ulaşılması zor kasları çalıştırmak için harika bir yoldur. Bu şekilde, çalışmayan kaslar güçlendirilir ve eğitilir.

  • Metabolizmayı hızlandırır.

Pilates yağ yakımını artırır ve metabolizmayı hızlandırır. Bu, bir kişinin yakabileceği kalori miktarını artırır. Pilates kilo vermenize yardımcı olabilir.

Aletli pilates vücudun belirli bölgelerinin incelmesine yardımcı olabilir. Bu incelme en çok karın ve bacaklarda fark edilir.

Aletli Pilates ne işe yarar?

Pilates tüm vücudu çalıştıran bir spordur. Ayrıca omurga duruşunu düzeltmeye yardımcı olur. Kişi esneklik ve güven kazanır. Sağlam bir kas sistemi oluşturmaya yardımcı olur. Tek bir bölgeye odaklanmak ve sadece belirli bir kas grubunu çalıştırmak mümkündür.

Pilates kilo vermek için harika bir yoldur. Pilates metabolizmayı geliştirir ve vücut yağını azaltmaya yardımcı olur. Dengeli bir diyet ve düzenli bir egzersiz programı insanların kilo vermesine yardımcı olabilir. Kalori fazlalığını korumak ve düzenli egzersizler yapmak çok önemlidir.

Pilates karın, bel ve bacak bölgenizi inceltmenize yardımcı olabilir. Düzenli olarak pilates yaparsanız, vücudunuzda gözle görülür sonuçlar elde edersiniz. Bunun nedeni pilatesin kasları çalıştırması ve yağ yakımını artırmasıdır. Aletli pilates ile kilo verebilir ve vücudunuzu sıkılaştırabilirsiniz.

Aletli Pilates Nedir?

“Aletli pilates” terimi, reformer makinelerinde yapılan bir egzersiz biçimini ifade eder. Bu egzersiz türünün birçok farklı varyasyonu vardır ve kasları çalıştırır. Enstrümantal Pilates duruş, esneklik ve sıkılığı geliştirmeye yardımcı olur.

Pilates birçok hastalığın önlenmesinde etkili olabilir. Omurga bozuklukları ve stresle ilgili sorunlar da dahil olmak üzere birçok hastalığın önlenmesine yardımcı olur. Pilates için çok sayıda araç mevcuttur. Reformer, cadillac sandalye ve barrel, Pilates sırasında kullanılabilecek araçlardır.

Pilateste kullanılan aletler nelerdir?

Pilates, vücut sağlığını geliştirmeye yardımcı olan bir spordur. Pilates vücudunuzun sağlığını geliştirebilir.

Aletli pilates yapmak için aşağıdaki aletleri kullanabilirsiniz.

Reformer, Pilates’te en yaygın kullanılan alettir. Hareketleri herhangi bir pozisyonda yapabilirsiniz – yatarak, ayakta veya oturarak. Ulaşılması zor kaslara ulaşmada çok etkilidir.

Cadillac, diğer Pilates ekipmanlarını kullanmakta zorlanan kişiler için tercih edilen Pilates ekipmanıdır. Cadillac, hareketlerinizin yoğunluğunu ayarlamanıza olanak tanır.

Sandalye bir pilates aletidir. Sandalye, tüm kaslarınızı güçlendiren hareketler yapmanızı sağlar.

Fıçı, şekil olarak bir sandalyeye benzer. Omurga duruşunu düzeltir. Farklı kasları çalıştırır.