Ali Akman Almanya Yolcusu

Ali Akman Bursaspor’la sözleşmesi feshedildikten sonra daha önce anlaşmaya vardığı Eintracht Frankfurt ile sözleşme imzaladı.

Eintracht Frankfurt ile 4 Yıllık Sözleşme İmzaladı

Genç futbolcu Ali Akman, ara transfer döneminde Eintracht Frankfurt ile anlaşmış ve yeşil beyazlı ekipte kadro dışı kalmıştı. Yakın zamanda Bursaspor’da sözleşmesi feshedilen 18 yaşındaki futbolcu Alman kulüp Eintracht Frankfurt ile 4 yıllık sözleşme imzaladı. Ali Akman 2025 yılı sonuna kadar Bundesliga ekiplerinden Eintracht Frankfurt’ta forma giyecek.

Taraftar CİMER’e Şikayet Etmişti

Ali Akman’ın transfer, konusunda 1 Şubat tarihinde 2021-22 sezonundan başlamak üzere anlaşma sağlanmıştı. Akman’ın anlaşma sonrasında Bursaspor’a dönmesinden sonra genç futbolcu Bursaspor ile sözleşmesini yenilemeyi reddettiği için kadro dışı bırakmıştı.

Bunun üzerine genç futbolcu hatta taraftarlar tarafından CİMER’e şikayet edildi. 2 Mart tarihinde Akman kulübüyle karşılıklı olarak sözleşmesini feshetti. Eintracht Frankfurt Akman’ın transferini 1 Temmuz 2021 için planlanmıştı. Ancak Bursaspor ile sözleşmesi feshedilince imza tarihi erkene çekildi.

17 Maç, 10 Gol

Golcü futbolcunun Eintracht Frankfurt’ta yeni tip koronavirüs (Kovid-19) zorunlu karantina süresi dolar dolmaz antrenmanlara başlayacağı öğrenildi.

Eintracht Frankfurt’ta 2021-22 sezondan itibaren forma giyebilecek. Bursaspor alt yapısında yetişen 18 yaşındaki stoper Ali Akman 2020-21 sezonunda TFF 1. Lig’de çıktığı 17 maçta 10 gole imza attı.

Akman’dan İlk Röportaj

Ali Akman transferi sonrası ilk röportajını Alman takımının web sitesi için verdi. Eintracht Frankfurt’ta olmaktan büyük mutluluk duyduğunu söyleyen Akman bu transferin futbol kariyerimde ilerleme kaydetmek için çok iyi bir fırsat olacağını da ekledi.

Takımda mümkün olduğunca çok forma giymek isteyen genç futbolcu harika işler başaracağını ve herkesin de ona inandığını söyledi. Bursaspor’dan ayrılış sürecine ilişkin ise taraftarın anlayış göstermediğini ama artık Almanya’da olmaktan mutluluk duyduğunu ve hayatının yeni dönemine geçmeyi sabırsızlıkla beklediğini anlattı.

Eintrach Frankfurt Teknik Direktörü Adi Hütter ise yaptığı açıklamada transferin erkene alınmasının avantaj yaratabileceğini söyledi. Bu sürecin oyuncu ve takım için kazan-kazan yaratabileceğinin altını çizen teknik adam bu sürecin Ali’nin yeni takım arkadaşlarını ve oyun tarzını tanımak için kullanılacağını ifade etti.