ALİ KOÇ YÖNETİMİNDE SARI KANARYA

Fenerbahçe’nin yönetimine üç yıl önce Ali Koç geldi. Ali Koç bu sezon üçüncü yılını Fenerbahçe’de tamamladı. Üç yıl önce Ali Koç aziz Yıldırım’ın ardından yönetime geleceği zaman taraftarlar tarafından oldukça desteklenmiştir

. Fakat üçüncü yılın sonunda Ali koç yönetimindeki Fenerbahçe’nin aldı oranlar ve puanlar taraftarların beklentilerin ne yazık ki altında kaldı. Üç yıl süresi Aziz Yıldırım Fenerbahçe de kaldığı süre ile karşılaştırılabilecek bir süre değil fakat biz bu yazımızda Ali Koç’un yönetiminde oldu üç yıllık Fenerbahçe’yi İnceleyeceğiz.

ALİ KOÇ YÖNETİMİNDEKİ SAYILAR

Sarı lacivertli takımın başında üç sezondur Ali Koç var. Ali Koç yönetimindeki Fenerbahçe son üç yılda istenilen başarıya ve galibiyetle ulaşamadı. Ali koç yönetiminde Fenerbahçe’nin teknik direktör lük koltuğuna tam yedi teknik hoca geldi ve bu yedi teknik hocada istenilen performansı öğrencileri ile beraber gösteremedi için takımdan ayrıldı.

Özel teknik direktör özelinde bakarsak üç sezonda yedi hoca değiştirilmesi Fenerbahçeli oyuncuların performansları ve teknik direktörün performansını da etkisi olsa da Ali koç yönetimindeki İstikrarsızlığa bir örnek olarak gösterilebilir.

Aziz Yıldırım Yönetiminde Fenerbahçe’de 21 sezonda 18 hoca değişti. Ali koç yönetimindeki Fenerbahçe’nin puan ortalaması üç yılda 68’den 52’ye, gol ortalaması 67’den 51’e düştü.

Oranlar ve sayılar istenilen yere ulaşamadığı için Fenerbahçe ekibi üç sezondur şampiyonluğun en uzağında olan takımlardan birisi oluyor.

Aynı zamanda son üç yılda Fenerbahçe derbi galibiyet yüzdesini 45’ten sekize düşürdü. Aynı zamanda üç yıllık Ali koç yönetimindeki Fenerbahçe’de yenildi ortalaması ise 5,5’ten dokuza yükseldi.

FENERBAHÇE’NİN EKSİKLİKLERİ

Ali Koç yönetimindeki Fenerbahçe’den bir türlü istenilen teknik direktör bulunamadı için ve aynı zamanda oyuncu performansları bir türlü istenilen bir şekilde sahaya yansımadı için 12 derbide toplam sadece bir zafer kazanıldı.

Bu sezon koç yönetiminde 18 oyuncu transfer edildi Fenerbahçe’ye transfer edilen oyuncuların beklenen performansın altında kalması nedeniyle süper Toto Süper Lig’in 11 hafta kaldığını şu günlerde Fenerbahçe 59 puanla üçüncü sırada yer alıyor.

Şampiyonluğa en uzak takım olan Fenerbahçe ezeli rakipleri Galatasaray 61 puanda Beşiktaş ise 64 puanda ligde yerini aldı. Bundan sonraki süreçte Ali koç yönetimindeki Fenerbahçe’de nasıl bir performans izleyeceğiz öğrenciler nasıl bir şekilde Sait çıkacak ve en önemlisi yeni sezonda gelecek olan teknik direktör ile beraber Fenerbahçe üzerindeki ölü toprağı atıp bir devinim gösterecekmiş şimdiden merak ediliyor.