Alınan Kötü Sonuçlar Sonrası Fatih Terim Hedefte


Bilindiği gibi sarı kırmızılı takımda bu sezon ki kadro planlamasında kadro gençleştirilerek potansiyeli yüksek oyunculara kadroda yer verilmişti. Bu sezon toplamda 11 yeni işim ile kadrolarını güçlendiren sarı kırmızılı takımda işler yolunda gitmiyor.


Kadroda genç isimlere yer veren tecrübeli teknik adam Fatih Terim süper lig de ki son iki haftadaki takımın kötü performansından dolayı hedef alındı.


İkinci Yarıdaki Oyun İle Giden Puanlar


Sezona iyi başlayan sarı kırmızılı takım da son iki haftadır süper ligde önce Kasımpaşa maçı ve ardından deplasmanda Trabzonspor maçında 2 farklı skor ile öne geçmelerine rağmen iki maçta da ikinci yarıdaki oyunlar ile 2 –2 beraberlik ile sahadan ayrıldılar.


Sarı kırmızılı takımda 2 maçta da giden 4 puan ardından taraftarlar oynanan oyun ile endişe duymaya başladılar.
İlk kayıp İstanbul da Kasımpaşa karşısında yaşayan sarı kırmızlı takım maça çok iyi başlamasına rağmen ilk yarının bitmesine kısa bir süre kala kalesinde gördüğü gol ile devreye 2-0 gitmek yerine 1 fark ile gitmeleri rakip takımı ekstra motive ediyor.


Aynı olay bu kez Trabzon’ da yaşandı. Maçın ilk 30 dakikasında maçı koparan Galatasaray devre arasına 1 fark ile girdiler.


Farkı 2’ ye çıkardıktan sonra yakaladıkları bir den fazla gol pozisyonlarını da değerlendirememeleri takımın panik havasına girmesine neden oluyor.


Oyuncu Değişiklikleri Tartışılıyor


Kaybedilen puanlar sonrası en büyük etkenin başında oyunda iyi olan futbolcuların oyundan çıkarılması oldu. Fatih hocanın hamlelerinde doğru karar vermediğini düşünen taraftar oyuncu değişikliklerine itiraz ettiler.


Özellikle Trabzonspor maçında takımın en iyilerinden birisi olan O. Morutan’ ın oyundan alınıp yerine Aytaç Karanın’ alınması. Tecrübeli hocanın verdiği bu kararı oldukça eleştiriye uğradı. Asıl eleştiri alacak isim R. Babel takımın enerjini alan her topu ayağına isteyen. Takımı yavaşlatan bu futbolcunun kadroda yer alması kabul edilir gibi değil.


Tecrübeli hoca takımda ki bu sorunu bir ana önce çözmek için çalışmalara başladığı ve ilk olarak UEFA Avrupa Ligi maçı olan Lazio maçına kadar bu sorunları gidermek istiyor.