Altay, Göztepe SK Karşısında, Mağlubiyetlerine Dur Demek İstiyor

Süper Lig’de beşinci hafta heyecanı başlıyor. Beşinci haftanın ilk karşılaşmalarından biri ise Göztepe SK ile Altay ekipleri arasında gerçekleşecek. Altay ekibi Göztepe’ni evine konuk olmayı planlarken son 2 haftadır alamadığı puanları alma hedefi içerisinde olacak.

Göztepe ise son hafta aldığı galibiyeti devam ettirerek sıralamada üst sıralara yerleşmenin hedefi içinde… Karşılaşma Göztepe’nin evi Bornova Aziz Kocaoğlu Stadyumu’nda oynanacak.

Fakat pandemi şartları nedeniyle taraftarlar tribünlere alınmayacak. Mücadele yapılacak canlı yayın ile takip edilebilecek. Süper Lig’in beşinci haftasının ilk mücadelesi 17 Eylül Cuma günü saatler 20:00’ı gösterdiğinde başlayacak.

Altay Teknik Direktörü Mustafa Denizli Mutlak Galibiyet İstiyor

Süper Lig’in ilk iki haftası üst üste aldığı galibiyetlerle adından söz ettiren ve seneler sonraki Süper Lig macerasına bomba gibi bir geri dönüş yapan Altay ekibi, ilk haftalarda sıralamada zirveyi oynasa da ivmesini kaybederek son haftalarda aldığı mağlubiyetlerle gündemde…

Bu noktada teknik direktör Mustafa Denizli önderliğinde çalışmalarına başlayan Altay ekibi, çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Teknik hoca, takımını Göztepe maçına mutlak galibiyet hedefiyle hazırladığını ifade ederken, aynı zamanda 18 yıl futbolcu olarak formasını terlettiği ekibiyle Göztepe karşısında pek çok kez çıksa da, şu an saha kenarında bu maceraya ortak olacak olmanın heyecanını yaşadığını dile getirdi.

Gaziemir Vali Kutlu Aktaş Tesisleri’ndeki antrenmanlar devam ederken tribünlere alınmayacak taraftarların, antrenmanlara gelerek destek oldukları öğrenildi.

İlk 4 Hafta Mücadeleleri

Altay ekibi ilk iki hafta aldığı galibiyetler ile dönüşünün ne kadar iddialı olduğunu göstermiş ve sıralamada zirveyi oynamıştı.

Fakat son iki hafta üst üste alınan mağlubiyetler puan kaybına neden olmuş ve ilk 4 haftayı toplamda 6 puanda bitirmelerine de sebep olmuştu. Sıralamada 9. Sıraya gerileyen Altay ekinin yanı sıra Göztepe ekibinin toplamda 5 puanı bulunuyor. Sıralamada 12. Sırada kendisine yer bulan Göztepe SK ekibinin 2 beraberliği ve birer mağlubiyet ve galibiyeti mevcut… Çalışmalarına başlayan Göztepe, son hafta Başakşehir karşısında aldığı galibiyetin devamını Altay ekibi karşısında da istiyor.