ALTAY VE ALTINORDU SÜPER LİG FİNALİNDE

Gelecek sezon Süper Lig’de oynayacak olan üçüncü takım için Altay ve altınordu kıyasıya mücadele edecek. Adana Demirspor ve Giresunspor’un ardından üçüncü takım play-off karşılaşmaları sonucunda belli olacaktı. Playoffta yarı final mücadelelerini geçen ve finale yükselen iki İzmir temsilcisi Süper Lig için karşı karşıya gelecek.

SÜPER LİG YARIŞINDA İZMİR DOKUSU

Gelecek sezon Süper Lig’de performans sergilemek ve yeni rakipleriyle mücadele etmek isteyen Altay ve Altınordu takımları final karşılaşmasında karşı karşıya gelecekler. Bütün beş sezon boyunca iyi bir performans sergileyen ve play-off hakkını elinde tutan Altay ve altın oldu play off karşılaşmalarındaki yarı finalde de rakiplerini eleyerek finale yükseldiler.

Altay yarı finalde İstanbulspor ile karşı karşıya geldi. Rakibini oynadıkları iki karşılaşmada da yenen Altay finale rahat bir şekilde yükseldi. Aynı şekilde Altınordu da oldukça kritik ve önemli bir ekiple karşı karşıya geldi. Sezonu üçüncü olarak tamamlayan ve lider takımlarla aynı puana sahip olan Samsunspor ile rakip olan Altınordu iki maçta da rakibini yenerek finale yükseldi.

Hem Altay hem de Altınordu takımları yarı final karşılaşmalarında rakiplerini izin vermeden iki maçı da kazanarak finale yükseldiler. Finalde İzmir derbisini izleyeceğiz. Normal şartlar altında Göztepe insansın da oynanacak olan karşılaşma Göztepe’nin saha çalışmaları nedeniyle İstanbul alındı. İstanbul’daki maç için her iki takımında taraftarları 25 kişi olmak üzere kabul edilecek.

Her iki takımın 25 taraftarı haricinde 250 kişi de maçı izleyebilecek. Önemli ve kritik karşılaşma iki İzmir temsilcisi Altay ve Altınordu için oldukça önem taşıyor. Gelecek sezon da Süper Lig’de oynamak isteyen bu iki takım 90 dakika boyunca kıyasıya rekabet edecek. Normal sezonda Altınordu ve Altay takımları karşı karşıya geldiğinde her iki maçı da Altınordu kazanmıştı. Bu sefer Altınordu mu kazanacak yoksa Altay ne kadar sezonda rakibinin ise de bu önemli ve kritik maçta rakibini yenecek mi şimdiden merak ediliyor.

SÜPER LİG İÇİN FİNAL YARIN

Süper lige katılacak olan son takımın belli olacağı bu önemli final mücadelesi yarın akşam, 26 Mayıs Çarşamba akşamı saat 20:00’de İstanbul’da oynanacak. İstanbul Atatürk olimpiyat Stadı’nda oynanacak olan karşılaşma hem TRT Spor hem de beIN Sports üzerinden naklen bir şekilde yayınlanacak. Hem altı hem de Altınordu takımları oldukça heyecanlı. Bu iki takımın taraftarları da heyecanlı bir şekilde yarın akşam bir sonucu bekliyor.

90 dakikanın sonunda hangi takım süper lige yükselecek hangi takımı tekrardan birinci Lig’de mücadele edecek onu öğreneceğiz. Oldukça heyecanlı kritik bir mücadele bizi bekliyor.