Avrupa Ligi

Anadolu Efes 11 Maç Sonra Yenildi

Basketbol THY Avrupa Ligi temsilcimiz Anadolu Efes 04 Mart Çarşamba günü (dün) İsrail temsilcisi Maccabi Tel Aviv ile karşılaştı. İsrail Tel Aviv’de Menora Mivtachim Arena’da oynanan maçtan Anadolu Efes basketbol takımı 77-75 mağlup ayrıldı. Anadolu Efes’in aldığı bu mağlubiyet THY Avrupa Liginde 11 maç sonra aldığı ilk mağlubiyet oluyor.

Maçın ilk çeyreği 21-11 ile Anadolu Efes’in mağlubiyeti ile sona erdi. İkinci çeyrekte üstünlüğü yakalayan Anadolu Efes bu çeyreği 42-36 önde tamamladı. Üçüncü çeyrekte de Anadolu Efes üstünlüğü korudu ve son çeyreğe 57-59 önde başladı. Dördüncü çeyrekte Anadolu Efes üstünlüğünü kaybederek maçtan 77-75 yenik ayrılıyor.

Seyircisiz Maç

Maccabi Tel Aviv-Efes Pilsen maçın corona virüsü sebebiyle seyircisiz oynandı. İsrail’de oynanan maç İsrail Sağlık Bakanlığı ve İsrail Hükümeti’nin corona virüsünden korunmak amacıyla getirdiği sınırlamalar sebebiyle seyirci olmadan maç oynandı. İsrail’de corona virüsünün yayılmasını önlemek amacıyla spor karşılaşmalarına, kalabalık organizasyon ve etkinliklere sınırlama getirildi. Sadece Maccabi Tel Aviv-Anadolu Efes maçı değil İsrail’de oynanan diğer basketbol maçları da Dünya Sağlık Örgütü’nün aldığı karar ile seyircisiz oynandı