ANADOLU EFES 15. KEZ ŞAMPİYON OLDU

Lacivert beyazli anadolu efes takımı 2020 ve 2021 ING basketbol Süper Ligi sezonunun şampiyonu oldu. 15. kez şampiyonluk kupasını kazanan Anadolu efes bundan önce kazandı 14 kupanın yanına 15. kupasını da götürerek müzesine yepyeni bir kupa ekledi. Bu sezon çok başarılı bir sezon geçiren Anadolu efes hem ING basketbol Süper Ligi sezon birincisi oldu hem de ING basketbol Süper Ligi şampiyon oldu hem de Final Four kazananı ve Şampiyonu olarak ülkemize döndü.

Son maçın sonucu 66’ya 93 Anadolu Efes’in üstünlüğü ile tamamlandı.

ANADOLU EFES ALTIN ÇAĞINDA

Lacivert beyazdan dolayı efes takımı bu sezon altın çağını yaşıyor. Ergin ataman ve öğrencileri çok başarılı bir sezon geçirmenin ardından sezona Şampiyonası olmadan önce Almanya’da Avrupa’nın en büyük kupasını Avrupa’nın en büyük basketbol takımı olarak ülkemize geri döndü. Büyük dörtlü olarak adlandırılan dünyanın en büyük basketbol turnuvasını kazanan anadolu efes çok başarılı bir performans sergiledi.

Almanya’dan kupayı kazanarak geri dönen anadolu efes ülkemizde de ING basketbol Süper Ligi play off karşılaşmalarında rakibi Fenerbahçe beko’ya izin vermeden serinin üç maçını da oynayıp üç maçında da rakibine fark atarak maç kazandı ve şampiyon olmayı sonuna kadar hak etti.

Lacivert beyazlı anadolu efes takımı sonuna kadar şampiyon olmayı hak etti. Fenerbahçe beko karşısında en iyi performansını sergile anadolu efes rakibine bir an olsun izin vermeden üç maçı da kazandı.

Serinin ilk maçında rakibine 40 sayılık fark atan anadolu efes kalan iki maçta da rakibine fark atarak galibiyetleri göğüsledi.

Hem kendi evinde hem de deplasmanda rakibinin evinde sahaya çıkan Anadolu efes şampiyon olmayı çok istiyordu. Zaten ING basketbol Süper Ligi sezonunu lider olarak bitiren anadolu efes şampiyonluğu kazanmayı kendinde hak olarak gördü. Şampiyonluk için üç maçıda kazanan Anadolu efes rakibine hiç izin vermeden ve hiç uzatmadan üç maçı kazandı rakibi bir maç bile kazanamadan anadolu efes şampiyonluğu kucakladı.

ANADOLU EFES’TE ÖNE ÇIKAN OYUNCULAR

Lacivert beyazli anadolu efes takımında özellikle son maçta öne çıkan oyuncular oldu. Doğuş Balbay, Sertaç Şanlı, Micic, Buğrahan Tuncer ve Beaubois Fenerbahçe beko karşısında oynanan üçüncü ve son maçta anadolu efes‘in yükünü alan oyuncular oldu. Bu isimler hem asistleriyle hem de sayılarıyla ekibine bir an olsun izin vermeden maçı tamamladılar. Anadolu efes 15. kez ING basketbol Süper Ligi şampiyonu oldu. Oldukça başarılı bir performans sergileyen Anadolu efes 15. kupasını da kendi müzesine götürdü. Bu sezon hem ING basketbol Süper Ligi şampiyonu olan hem de Avrupa’dan Avrupa’nın en büyük basketbol takımı şampiyon olarak dönen anadolu efes iki kupayı da kazanarak sezonu tamamladı.

Gelecek sezon için hazırlıklarına erken başlayacak olan Anadolu efes aynı başarıyı aynı sezon galibiyetlerini gelecek sezonda da göstererek ne kadar köklü, başarılı ve tecrübeli bir takım olduğunu hem tüm dünyaya hem de ülkemize tekrar ve tekrar göstermek istiyorlar.