ANADOLU EFES BARCELONA’NIN BİLETİNİ KESTİ

Temsilcimiz Anadolu Efes, bir ay ilkin kendi evinde devirdiği İspanyol devi Barcelona’yı deplasmanda 88-86 geçmeyi başararak mühim bir virajı dönmüş oldu.

Son 1 dakikaya 8 rakam önde giren Anadolu Efes’e karşı rakip ekip Kuric veHiggins ile önemli ve oldukça zor 2 atışla maçı çevirmeye çalışsa da üstündeki baskıyı topu iyi paylaşarak aşan Efes maçı da 88-86 kazanmayı başardı.

KARŞILAŞMADAN ÖNEMLİ NOTLAR

Topu Vasa Micic’e emanet eden Anadolu Efes Sırp guardın önderliğinde ilk periyotta ilk 13 sayının 9’unu star oyun kurucu üstünden buldu. Henüz ilk 5 dakikada 15 rakam bulmayı başaran Anadolu Efes bu oyun tarzını bugün maçın tamamına sığdırdı desek abartmış olmayız.

Bu andan itibaren dümene Krunoslav Simon’u geçiren Anadolu Efes Hırvat oyun kurucudan da bu asist katkısını almaya devam etti. Micic’in asistlerine kalmış olduğu yerden devam ettiren Simon pota altında günün etken isimlerinden Sertaç ‘ı oldukça iyi bularak farkın birazcık da olsun açılmasını sağladı.

Periyot sonlarında her iki takımın da karşılıklı bireysel rakamları ile temsilcimiz ilk çeyreği 5 rakam önde bitirmeyi başardı. İkinci çeyreğe takımın yıldızı Mirotic’i dinlendirerek giren Barça çeyreğe de Kyle Kuric’in alışkın olduğumuz şık üçlüklerinden biri ile başladı.

Ona yanıtı bireysel zorlama atışlar yerine Micic ‘in asistlerine dayalı driplingler üstünden saldırı eden Anadolu Efes taşları da tam anlamıyla ikinci çeyrekte oturttu diyebiliriz.

Yaptığı etken savunmayı oldukça iyi top paylaşımları ile birleştiren Anadolu Efes ilk yarıda rakibini tam 9 top yitirilmesine zorladı.

ANADOLU EFES 2. KEZ RAKİBİNİ YENDİ

Sadece bu istatistik dahi Efes’in buraya ne amaçla geldiğinin göstergelerinden biri oldu. İkinci çeyrekte Micic ile beraber takımın öne çıkan adı Chris Singleton oldu.

2 önemli hücumda üst üste son saniyelerde bulmuş olduğu sayılar ile takımın skor anlamında rahatlamasını elde eden ABD’li 4 numara; Avrupa kariyerinin temel taşlarından birini atmış olduğu Barcelona’yı ikinci çeyrekte adeta dağıttı.

Yaptığı en iyi işlerden önde gelen müdafaa kısmında da Barcelona pivotlarının işini epey zorlaştıran Singleton ‘ın da desteği ile Anadolu Efes ilk yarıyı 3 rakam önde bitirdi

Son 1 dakikaya 8 rakam önde giren Efes’e karşı rakip ekip Kuric veHiggins ile önemli ve oldukça zor 2 atışla maçı çevirmeye çalışsa da üstündeki baskıyı topu iyi paylaşarak aşan Efes maçı da 88-86 kazanmayı başardı.