ANADOLU EFES DÖKTÜRDÜ

Türk Hava Yolları Avrupa Ligi kapsamında, ING Basketbol Ligi’nde harka bir performans ortaya koyan temsilcimiz Anadolu Efes konuk ettiği Valencia Basket’i 99-83 mağlup ederek üst üste beşinci galibiyetini elde etti. Gecede rakip potaya 18 üçlük isabeti bulan temsilcimiz kulüp rekorunu kırmış oldu.

Anadolu Efes’te Sertaç Şanlı 20, Rodrigue Beaubois 19, Vasilije Micic, 16 Shane Larkin 15 ve Simon Krunoslav 14 sayıyla oynadı. Valencia’da ise Bojan Dublejevic 15, Derrick Williams 13, Klemen Prepelic 13 sayı üretti.

ING Basketbol Ligi’nde harka bir performans ortaya koyan temsilcimiz Anadolu Efes, Türk Hava Yolları Avrupa Ligi kapsamında yapılan 27. hafta mücadelesinde İberya yarımadası temsilcisi İspanya’nın Valencia Basket ekibiyle kozlarını paylaştı.

KARŞILAŞMADAN ÖNEMLİ ANLAR

Sinan Erdem Spor Salonu’ndaki karşılaşmanın ilk çeyreğini konuk takım Valencia 23-18 önde geçti. İkinci çeyrekte savunmasıyla öne geçmeyi bilen Ergin Ataman’ın öğrencileri devreyi 46-40 üstünlükle kapattı. Üçüncü çeyreğin başında 7-0’lık bir seri yakalayan Valencia Basket skora ortak oldu.

Ancak oyun kontrolünü elinde tutan ING Basketbol Ligi’nde harka bir performans ortaya koyan temsilcimiz Anadolu Efes son 10 dakikaya 10 sayı farkla girdi. (68-58) Son çeyrekte rakibinin oyuna ortak olmasına izin vermeyen ING Basketbol Ligi’nde harka bir performans ortaya koyan temsilcimiz Anadolu Efes, parkeden 99-83’lık skorla galip ayrıldı. 

İki takım arasında sezonun ilk yarısında İspanya’da oynanan maçta ING Basketbol Ligi’nde harka bir performans ortaya koyan temsilcimiz Anadolu Efes 76-74 mağlup olmuştu.

OYUNCU İSTATİSTİKLERİ

ING Basketbol Ligi ve Türk Hava Yolları Avrupa Ligi’nde üst düzey performans ortaya koyan temsilcimiz Anadolu Efes’te DeShane Davis Larkin 34 dakika süre alırken 15 sayı 3 rebound ve 6 asist, Vasilije Micić 26 dakika süre alırken 16 sayı 4 rebound ve 4 asist, Krunoslav Simon 25 dakika süre alırken 14 sayı 2 rebound ve 1 asist, Rodrigue Beaubois 27 dakika süre alırken 19 sayı 1 rebound ve 3 asist, Sertaç Şanlı 27 dakika süre alırken 20 sayı 2 rebound ve 2 asist, Adrien Rene Moerman 25 dakika süre alırken 7 sayı 8 rebound ve 3 asist ile oynarken takımlarına galibiyeti getiren en önemli isimler oldular.