Anadolu Efes

Anadolu Efes Elendi

Basketbolda Solgar Türkiye Kupası çeyrek final maçında Anadolu Efes ile Darüşşafaka Tekfen karşılaştı. Anadolu Efes’in deplasmanda Ayhan Şahenk Spor Salonu’nda oynanan maçı Darüşşafaka Tekfen 81-71 kazandı. Darüşşafaka Tekfen yarı finale yükselip Dörtlü Finale kalırken Anadolu Efes’in Türkiye Kupasından elenmesi sürpriz sonuç olarak değerlendirildi.

Darüşşafaka Tekfen ilk çeyrekte maç boyunca üstünlüğünü gösteren bir oyun oynadı ve ilk çeyreği 24-14 önde kapattı. İkinci çeyrek de Anadolu Efes’in üstün oyunu geçti ve ikinci çeyrek Anadolu Efes’in 39-38 üstünlüğü ile sona erdi. Üçüncü çeyrek ev sahibi takımın yani Darüşşafaka Tekfen’in 58-49 üstünlüğü ile bitti ve son çeyreğe Darüşşafaka Tekfen önde başladı. Üstünlüğünü son çeyrekte de devam ettiren Darüşşafaka Tekfen maçtan 81-71 galip ayrılarak Dörtlü Finale adını yazdırdı.

Darüşşafaka Tekfen’in Dörtlü Finaldeki rakibi Galatasaray Doğa Sigorta ile Tofaş arasında olan maçın galibi olan Galatasaray Doğa Sigorta oldu.

Ergün Ataman Diskalifiye Oldu

Anadolu Efes’in Koçu Ergin Ataman maçın 34. Dakikasında ikinci teknik faulünü aldı ve maçtan diskalifiye oldu. Anadolu Efes takımı maçın geri kalan bölümünü Koç Ergin Ataman olmadan tamamlamak zorunda kaldı.