Anadolu Efes Evinde Rahat Kazandı

THY Avrupa Ligi’nin 31. haftasında temsilcimiz Anadolu Efes, 25 Mart Perşembe günü kendi sahasında Yunanistan ekibi Panathinaikos’u konuk etti. İki takım arasındaki bu mücadeleyi ev sahibi Anadolu Efes, 20 sayı farkla 85 – 65 kazanmayı başardı.

Bu sonuç ile birlikte deplasmanda oynadığı maçı kaybeden başantrenör David Ode Kattash önderliğindeki Panathinaikos, bu sezon THY Avrupa Ligi’nde 19. mağlubiyetini almış oldu. Öte yandan kendi sahasında oynadığı maça rahat bir oyunla kazanan başantrenör Ergin Ataman yönetimindeki Anadolu Efes ise bu sezon THY Avrupa Ligi’nde 20. galibiyetini elde etmiş oldu.

İki takım arasındaki bu mücadelenin en skorer isimleri Panathinaikos’ta attığı 14 sayı ile Hezonja ve 10’ar sayı ile Mitoglu ve Auguste olurken; Anadolu Efes’te attığı 21 sayı ile Micic, 15 sayı ile Dunston ve 13’er sayı ile Larkin ve Beaubois oldu.

Maçın Detayları

THY Avrupa Ligi’nin 31. Haftasında Sinan Erdem Spor Salonu’nda temsilcimiz Anadolu Efes ile Yunan temsilcisi Panathinaikos kozlarını paylaştı. Mücadelenin ilk çeyreğine oyuncusu Micic’in etkili oyunu ile başlayan Anadolu Efes, birinici periyotu 24 – 21 önde kapattı.

Maçın ikinci çeyreğinde ise pota altındaki etkili oyununu sürdüren temsilcimiz Anadolu Efes, sert savunması ile birlikte ikinci periyotu 43 – 33 önde tamamladı.

Üçüncü çeyrekte bu kez oyuncusu Dunston’ın üst üste attığı sayılar ile hücumdaki etkinliğini sürdüren Anadolu Efes, üçüncü periyotu 60 – 49 önde bitirdi. Mücadelenin dördüncü ve son çeyreğinde ise rahat oyununa devam eden Anadolu Efes, kendi evinde konuk ettiği Panathinaikos’u 85 – 65 mağlup etmeyi başardı.

Sayı Dağılımı

THY Avrupa Ligi’nin 31. Haftasında oynanan maçta Anadolu Efes, kendi evinde Panathinaikos’u 20 sayı farkla 85 – 65 yendi. İki takım oyuncularının sayı dağılımı ise şöyle oldu: Panathinaikos’ta Hezonja 14, Sant-Roos 7, Papapetrou 6, Mitoglou 10,  Papagiannis 6, Mack, Bochoridis 7, Auguste 10, Kaselakis, White 3 ve Bentil 2 sayı atarken; Anadolu Efes’te Micic 21, Beaubois 13, Simon 1, Moerman 4, Sertaç Şanlı 4, Larkin 13, Singleton 6, Pleiss 8 ve Dunston 15 attı.