ANADOLU EFES – FENERBAHÇE BEKO ARASINDA KAVGA ÇIKTI 8 KİŞİ DİSKALİFİYE OLDU

ANADOLU EFES – FENERBAHÇE BEKO ARASINDA KAVGA ÇIKTI 8 KİŞİ DİSKALİFİYE OLDU

7 Haziran 2021 Kapalı Yazar: SporTakvimiGuncel

This content has been archived. It may no longer be relevant

Fenerbahçe Beko ile play-off final serisi için mücadele eden Anadolu Efes maçı  95-73 yendi. Anadolu Efes’ten Chris Sigleton ile Fenerbahçe Beko’dan Melih Mahmutoğlu arasında kavga çıktı; 8 kişi diskalifiye oldu.

HEYECANLI GEÇEN MAÇTA ARBEDE ÇIKTI

Play-off final serisi için Anadolu Efes ile Fenerbahçe Beko maça çıktı. 95 sayı ile mücadeleyi kazanan Anadolu Efes oldu. İlk seride 40 puan önde tamamlayan başarılı takım bu sayede seride 2-0 öne geçti. 3 seri yapanın 2020-2021 sezonunda şampiyon olacağı müsabakalarda son maç 7 Haziran Pazartesi günü Fenerbahçe Beko’nun ev sahipliğinde Ülker Spor ve Etkinlik salonunda gerçekleşecek.

Maçın ilk periyodu Anadolu Efes’in 23-19 önde olmasıyla tamamlandı. İkinci periyodun 12. Dakikasında ise Fenerbahçe Beko 24-23 öne geçmeyi başardı. Ancak oyun Anadolu Efes’in 41-37 öne geçmesiyle tamamlandı. Maçın üçüncü çeyreğinde ABD’li oyuncu Chris Sigleton öne çıktı ve attığı kritik sayılar ile Anadolu Efes’e galibet kazandırdı.

Dördüncü çeyrekte ise mücadele dolu anlar yaşandı. Anadolu Efes 73-64 önde giderken Fenerbahçe Beko mücadeleyi bırakmadı ve 35. dakikada farkı ikiye indirerek 71-73 skor elde etti. Ancak maçın son anlarında Melih Mahmutoğlu’nun attığı top Chris Sigleton’un bacağına çarptı. ABD’li oyuncu ise gelen topa sert karşılık verdi. İkili arasında arbede çıkarken takım arkadaşları araya girip tarafları sakinleştirdi.

5’İ OYUNCU 8 KİŞİ DİSKALİFİYE EDİLDİ

Duruma hakem heyeti müdahale ederken maç durduruldu ve pozisyonlar tekrar izlendi. Akabinde hakemler her iki oyuncuyu da diskalifiye etti. Fenerbahçe Beko’dan Alex Perez, Yiğit Onan ve Ahmet Düverioğlu da diskalifiye edilenlerin arasında yerlerini aldı. Ayrıca diğer diskalifiye edilenler sırasıyla Fenerbahçe Beko Takım Menejeri Cenk Renda, Kokoskov’un yardımcısı Trifunovic ve kondisyoner İlker Belgutay oldu.

Jan Veseley ise yaptığı faullerin ardından diskalifiye oldu.

Müsabakayı kenardan izleyen Fenerbahçe Teknik Direktörü Ali Koç ve yönetim kurulu hakeme isyan etti.

Maçı 22 sayı ile önde tamamlayan Anadolu Efes oldu. Kıran kırana geçen maçın sonucu ise 95-73.