Anadolu Efes İlk Maçı Kazandı

ING Basketbol Süper Ligi play-off yarı final ilk maçında Anadolu Efes, 19 Mayıs Çarşamba günü kendi sahasında Beşiktaş Icrypex’i konuk etti. İki takım arasındaki bu mücadeleyi ev sahibi Anadolu Efes, 96 – 77’lik skorla kazanan taraf oldu. Bu sonuç ile birlikte deplasmanda oynadığı maçı kaybeden başantrenör Ahmet Dursun Kandermir önderliğindeki Beşiktaş Icrypex, seride 1 – 0 geriye düşmüş oldu.

Öte yandan kendi evinde oynadığı maçı kazanan başantrenör Ergin Ataman yönetimindeki Anadolu Efes ise seride 1 – 0 öne geçmeyi başardı. İki takım arasındaki bu mücadelenin en skorer isimleri ise Beşiktaş Icrypex’te attığı 30 sayı ile Şehmus Hazer ve 14 sayı ile Ercan Osmani olurken; Anadolu Efes’te attığı 21 sayı ile Sertaç Şanlı ve 19 sayı ile Vasilije Mici oldu.

Anadolu Efes ve Beşiktaş Icrypex Maçının Detayları

ING Basketbol Süper Ligi play-off yarı final ilk maçında Sinan Erdem Spor Salonu’nda Anadolu Efes ile Beşiktaş Icrypex kozlarını paylaştı. Mücadelenin birinci periyotunu 35 – 17’lik  skorla önde tamamlayan ev sahibi Anadolu Efes, ikinci periyotu da 53 – 18 önde kapattı. Üçüncü periyotta da aradaki farkın kapanmasına izin vermeyen Anadolu Efes, son çeyreğe 73 – 56 önde girdi.

Maçın dördüncü ve son çeyreğinde de etkili oyununu sürdüren Anadolu Efes, karşılaşmayı 96 – 77 skorla kazanmayı başardı. 3 galibiyet alanın kazanacağı bu serinin 2. maçı yine Anadolu Efes’in sahasında 21 Mayıs Cuma günü oynanacak.

Anadolu Efes ve Beşiktaş Icrypex Oyuncularının Sayı Dağılımı

ING Basketbol Süper Ligi play-off yarı final ilk maçında Anadolu Efes, kendi evinde Beşiktaş Icrypex’i 96 – 77 yendi. İki takım arasındaki bu mücadelenin ardından oyuncuların sayı dağılımı ise şöyle oldu: Beşiktaş Icrypex’te Şehmus Hazer 30, Blackmon 8, Ercan Osmani 14, Johnson 7, Alperen Şengün 6, Furkan Haltalı 9, Egehan Arna 2 ve Berry 1 sayı atarken; Anadolu Efes’te Beaubois 8, Sertaç Şanlı 21, Moerman 12, Micic 19, Simon 10, Dunston 12, Larkin 9, Erten Gazi 3 ve Ahmet Buğrahan Tuncer 2 sayı attı.