Anadolu Efes, Olimpiakos Karşılaşması

THY Euroleague’in 25. Haftasında Anadolu Efes, sahasında Yunanistan’ın Olimpiakos takımını konuk etti. Temsilcimiz sahadan 76-53 galibiyet ile ayrıldı. Bu galibiyet ile birlikte lacivert beyazlı takım THY Euroleague’de 14. Galibiyetini elde etti.

Bu sonuç ile birlikte maçı eksik ev sahibi takım, 14. Galibiyetini elde etti. Karşılaşmada konuk takım Olimpiakos ise 14. Kez mağlup oldu.

Anadolu Efes Yunan Takımını Yendi

Mücadelenin ilk çeyreğinde savunmada büyük ölçüde Anadolu Efes’i durdurmayı başaran Olimpiakos, hücumda topu iyi paylaşarak pota altında skor üretmeyi başardı. Yunanistan temsilcisi Olimpiakos ise Sloukas’on üç sayılık basketleri ile birinci periyodu 15 sayılık fark ile kapattı.

Karşılaşmanın ikinci çeyreğin Larkin ile etkili bir şekilde başlayan Anadolu Efes, savunmada ve hücumda toparlandı. Ev sahibi takım, 15-2’lik seri yakalayarak 15. Dakikada farkı 2 sayıya düşürmeyi başardı.

2. Çeyreğin ikinci bölümünde ise top kayıpları yaşayan Olimpiakos karşısında skor üretmeye devam eden Anadolu Efes, 18. Dakikada 37-30 üstünlük sağladı.

Çeyrek boyunca ise yalnızca 8 sayı üretmeyi başaran Olimpiakos ekibi karşısında Anadolu Efes etkili bir oyun gerçekleştirdi ve soyunma odasına 43-34 önde girdi.

İkinci Yarıda Temsilcimiz Tempoyu Düşürmedi

Karşılaşmanın ikinci yarısına kısa oyuncularının skor katkısı ile iyi bir başlangıç yaparak başlayan Anadolu Efes, 25. Dakikada farkı 15 sayıya çıkardı ve skor 53-38 oldu. Zor atışlarda sayı bulmaya çalışan Yunanistan ekibi, karşısında farkı koruyan Anadolu Efes final periyoduna 58-43’lük üstünlük ile bitirdi.

Karşılaşmanın son çeyreğinde her iki takımda düşük bir tempo ile başladı. Hızlı hücumlarla basketler bulmayı başaran Anadolu Efes, 35. Dakika biterken aradaki farkı 22 sayıya çıkardı.

Karşılaşmanın son bölümünde ise rahat bir oyun sergileyen Anadolu Efes’te karşılaşmaya sonradan katılan oyuncuların da sayıları farkı 39. Dakikada 25 sayıya yükseltti. Temsilcimiz Anadolu Efes maçtan 76-53 galibiyet ile ayrıldı.

Anadolu Efes’te her oyunda olduğu gibi Larkin galibiyette büyük rol oynayan isim oldu. Larkin 21, Dunston 14 ve Beabois 11 sayı ile galibiyete katkıda bulunan isimler oldu. Konuk takım Olimpiakos’ta ise Larentzakis çift haneli (10) sayıya ulaşabilen tek isim oldu.

1. Periyot: 11-26

Devre: 43-34

3. Periyot: 58-43

Anadolu Efes 76 – 53 Olipiakos