ANADOLU EFES ŞANSI 4 MAYIS’A BIRAKTI

Anadolu Efes Real Madrid ile oynadığı karşılaşmada mağlup olarak sahadan ayrıldı. Karşılaşmaya önde başlayan ve maçı önde götüren Anadolu Efes geriden gelen Real Madrid’e engel olamadı. 82-76’lık skor ile Real Madrid’e yenilen Anadolu Efes son şansını 4 Mayıs Salı günü oynanacak olan maça bıraktı.

Final Four biletinin sahibi İstanbul’da belli olacak. Anadolu Efes Final Four biletini alabilmek için 4 Mayıs Salı günü sahada Real Madrid’e izin vermeden parkeden mutlu ve galibiyetle ayrılmak istiyor. Rodrigue Beaubois 23 sayı ve Shane Larkin’de 22 sayı ile maçta performans sergileyerek çift hanelere ulaşan tek temsilci oyuncularımız oldu.

Maçın en skorer ismi ise Real Marid’den Usman Garuba 24 sayı ile oldu. 4 Mayıs Salı günü saat 19.45’te oynanacak olan Anadolu Efes ve Real Madrid maçı İstanbul’da oynanacak. Sinan Erdem Spor Salonu’nda oynanacak olan karşılaşma için temsilcimiz Anadolu Efes parkeden mutlu ayrılmak için tüm performansını sergilemek istiyor.

FİNAL PERİYODU ÇEKİŞMELİ GEÇTİ

Anadolu Efes’in final periyodundaki ilk sayılarını Larkin üretti ve lacivert beyazlılar 33. dakikada skoru 72–59 yaptı. Real Madrid ise bu bölümde aradaki sayı farkını eritmeyi başardı ve skoru 72-65’e getirdi. Bu skorun ardından Ergin Ataman mola istedi ancak Anadolu Efes mola sonrasında da basit hatalar yapmaya devam etti. Temsilcimiz, maçın son 2 dakikasında 73–74 geriye düştü. Final periyodunda lacivert beyazlılar karşısında 23-4’lük seri yakalayan Real Madrid, parkeden 82–76 galip ayrılmayı başardı.

GARİP BİR MAÇ OLDU

Anadolu Efes’in Baş antrenörü Ergin Ataman, 82-76’lık Real Madrid mağlubiyetinden sonra maçla ilgili görüşlerini açıkladı. Ataman, iki takımın da çok iyi mücadele ettiğini, garip bir maç olduğunu, ilk 5–6. dakikaya kadar 0–17 geride olduklarını ancak daha sonra maçın gidişatını değiştirdiklerini ve son 5 dakikaya kadar maçı kontrol ettiklerini, bu akşam 4–5 oyuncuları dışında kendilerine katkı verecek altıncı veya yedinci oyuncuyu bulamadıklarını, rakiplerinin yine pes etmediğini ve zorlu bir seri tecrübe ettiklerini dile getirdi.