Anadolu Efes Son Nefeste Kaybetti

Anadolu Efes Son Nefeste Kaybetti

21 Mart 2021 Kapalı Yazar: SporTakvimiGuncel

This content has been archived. It may no longer be relevant

THY Euroleague’in 30. Haftasında Anadolu Efes, 19 Mart Cuma günü deplasmanda Almanya’nın Bayern Münih takımına konuk oldu. İki takım arasındaki bu mücadeleyi Anadolu Efes, deplasmanda son saniyelerde yedi basket ile 80 – 79 kaybetti.

Bu sonuç ile deplasmanda oynadığı maçı kaybeden başantrenör Ergin Ataman önderliğindeki Anadolu Efes, bu sezon Euroleague’de 11. Mağlubiyetini alarak 8 maçlık galibiyet serisine son vermiş oldu. Kendi sahasında oynadığı maçı Bayern Münih, bu sezon Euroleague’de 19. galibiyetini elde etmiş oldu.

Öte yandan iki takım arasındaki mücadelenin en skorer isimleri Bayern Münih’te attığı 18 sayı ile Vladimir Lucic, 14 sayı ile Jalen Reynolds ve 12’şer sayı ile Wade Baldwin IV ve Nick Weiler – Babb oldu. Anadolu Efes’te ise attığı 19 sayı ile Vvasilije Micic, 16 sayı ile DeShane Larkin ve 14 sayı ile Rodrigue Beaubois oldu.

Maçın Detayları

THY Euroleague’in 30. Haftasında Bayern Münih ile Anadolu Efes kozlarını paylaştı. Maçın ilk çeyreğine etkili ve hızlı başlayan taraf temsilcimiz Anadolu Efes, birinci periyotu 23 – 18 önde tamamladı. Maçın ikinci çeyreğinde de özellikle hücumdaki etkinliğini sürdüren Anadolu Efes, maçın ilk yarısını 46 – 37 önde bitirdi.

Maçın üçüncü çeyreğinde ise biraz daha başabaş bir oyun sergilendi ve dengeli geçen maçın üçüncü periyotunu Anadolu Efes, 63 – 59 önde kapattı. Maçın dördüncü ve son periyotu da çekişmeli bir oyuna sahne oldu.

Özellikle maçın 10 saniyesine 79 – 78 önde giren taraf Anadolu Efes oldu. Fakat Bayern Münih’te Vlademir Lucic’e 3 sayılık atış sırasında faul yapıldı ve Lucic, 3 atıştan 2’sini sayıya çevirerek maçın skorunu 80 – 79 yaptı. Son hücumda Anadolu Efes, sayı bulamadığı için karşılaşmayı 80 – 79 kaybetti.

Sayı Dağılımı

Bayern Münih’te Vladimir Lucic 18, Paul Zipser 12, Nick Weiler – Babb 2, Jalen Reynolds 14, Dennis Seeley 10, James Gist III 6, Wade Baldwin IV 12, Zan Sisko 4 ve JaJuan Johnson 2 sayı atarken; Anadolu Efes’te Vasilije Micic 19, DeShane Larkin 16, Adrien Moerman 8, Rodrigue Beaubois 14, Bryant Dunston Jr. 6, Krunoslav Simon 6, Sertaç Şanlı 5 ve James Anderson 5 attı.