Anadolu Efes Uzatmalarda Galip

ING Türkiye Basketbol Süper Ligi’nin 11’inci haftasında Bahçeşehir Koleji’ni kendi sahasında konuk eden Anadolu Efes, nefes kesen maçta rakibini uzatma dakikalarında gösterdiği performansla 95-88 mağlup etti ve bu sezon 9’uncu galibiyetini almayı başardı.

3 Aralık günü oynadığı Barcelona maçında rakibine uzatmalarda mağlup olan Ergin Ataman ve öğrencileri bu maçta hata yapmadı ve 9 Aralık günü oynanacak Bayern maçı öncesi moral topladı.

Nefes Kesen Maçın Galibi Anadolu Efes

ING Basketbol Süper Ligi’nin 11’inci haftasında harika bir mücadeleye sahne olan maçta Bahçeşehir Koleji’ni konuk eden Anadolu Efes, özellikle Elijah Bryant’ın etkili oyunuyla birlikte ilk çeyreği 20-18 ve ikinci çeyreği 48-40 önde kapatmayı başarsa da ikinci yarıda konuk takım Bahçeşehir Koleji oyuna ortak olmayı başardı.

Büyük bir çekişmeye ve heyecana sahne olan maçta Bahçeşehir Koleji, rakibi Anadolu Efes’e özellikle Jamar Smith’in elinden bulduğu üst üste sayılarla zor anlar yaşattı ve hatta galibiyete yaklaştı ancak bitime 40 saniyeden az bir süre kala Shane Larkin’e yapılan sportmenlik dışı faulü Efes iyi değerlendirdi ve ilk önce atışlarda 2’de 2’yi sonrasında da kenardan çıkardığı topla Rodrigue’nin elinden sayıyı bulan ev sahibi, maçı 86-86 skorla uzatmalara götürmeyi başardı.

Devin Williams’ın yaptığı teknik faul nedeniyle Anadolu Efes uzatma çeyreğine de serbest atışlarla başlarken Rodrigue’nin üçlüğüyle birlikte fark 5 sayıya kadar çıktı ve Anadolu Efes nefes kesen maçtan galip ayrılarak bu sezonki 9’uncu galibiyetini almayı başardı.

THY Avrupa Ligi’nde konuk ettiği Barcelona maçında da uzatma oynayan ve kaybeden Anadolu Efes’te Vasilije Micic 23 sayı, Shane Larkin 18 sayı atarak takımlarını galibiyete taşımayı başardılar. Erhan Enak’ın koçluğunu yaptığı Bahçeşehir Koleji’nde Jamar Smith 19 sayı ve 9 asist, Jamal Jones ve Langston Hall 17 sayı kaydetse de bu sayılar galibiyet için yeterli olmadı ve Bahçeşehir Koleji aldığı mağlubiyetle birlikte bu sezonki 6’ıncı mağlubiyetini almış oldu.

Anadolu Efes’in 11 hafta sonunda aldığı 9 galibiyet ve 2 mağlubiyeti bulunuyor.

Anadolu Efes’in Takvimi

Geçtiğimiz sezon hem ING Türkiye Basketbol Süper Ligi’nde hem de THY Avrupa Ligi’nde şampiyonluğa ulaştıktan sonra bu sezona da aynı başarıları tekrarlamak için başlayan Anadolu Efes, özellikle THY Avrupa Ligi’nde ritmini bulmakta zorlanmıştı.

Sezona kötü bir giriş yapan ve üst üste kayıplar yaşayan Ergin Ataman ve öğrencileri, 3 Aralık günü oynanan Barcelona maçına kadar belirli bir ritmi tutturmuş ve üst üste 4 galibiyet alarak bu maça iddialı bir şekilde çıkmayı başarmışlardı ancak uzatma dakikalarında Barcelona kazanmıştı.

Barcelona mağlubiyetinden sonra bir başka uzatmaya giden maçta Bahçeşehir Koleji’ni mağlup eden Anadolu Efes, 9 Aralık günü Bayern’e, 11 Aralık günü Afyon’a konuk olduktan sonra 14 Aralık’ta Baskonya’yı ağırlayacak ve 16 Aralık günü Makkabi Tel Aviv’in misafiri olacak.