Anadolu Efes’ten Bir Galibiyet Daha

ING Basketbol Süper Ligi’nin 20. Haftasında Anadolu Efes sahasında Beşiktaş Icrypex’i 84-80 yendi. Bu galibiyet ile birlikte Anadolu Efes, 20’de 20 yaptı ve ligdeki liderliğini kaptırmadı. Şimdiye kadar çıktığı tüm maçlardan galibiyet ile ayrılan Anadolu Efes, karşısında Beşiktaş ligdeki 10. Mağlubiyetini aldı.

İlk Yarıda Kıran Kırana Mücadele

Karşılıklı basketler ile başlayan karşılaşmanın ilk periyodunda iki takım da skor üretmekte zorlanmadı. Karşılıklı bir şekilde ilerleyen karşılaşmada Anadolu Efes, Moerman’ın kazandırdığı sayılar ile etkili oldu.

Beşiktaş Icrypex ise Şehmus Hazer ve Johnson’ın boyalı alanda elde ettiği basketler ile rakibine karşılık verdi. Anadolu Efes, skor üstünlüğünü birçok kez elde etti. Ve ilk çeyreğin bitimine 2 saniye kala Micic’in kaybettiği basket ile birlikte 27-25 önde bitirdi.

Karşılaşmanın ikinci periyodunda Anadolu Efes, Sertaç Şanlı ile 6 sayı birden buldu. Beşiktaş Icrypez ise Alperen Şengün, Berry li ve Furkan Haltalı ile birlikte skor üretmeye başladı.

Çeyreğin son 4 dakikasında Beşiktaş 5 sayı fark ile üstünlüğü eline aldı fakat karşılaşmanın kalan bölümünde milli oyuncu Larkin ile 3 sayı çizgisinin gerisinden basketler yakalayan Anadolu Efes, soyunma odasına 42-41 önde girdi.

Anadolu Efes 20’de 20 Yaptı

Üçüncü periyotta etkili bir başlangıç yapan Beşiktaş Icrypex, dış hatlardan ve boyalı alandan bulduğu basketler il 25. Dakikada 7 sayılık bir fark elde etti. Skor 49-56 oldu.

Rakibine 7-0’lık seri ile yanıt veren Anadolu Efes, 27. Dakikada skorda beraberliği sağladı ve skor 56-56 oldu.

Daha sonra uyguladığı sert savunma ile rakibinin kolay sayı bulmasına izin vermeyen Anadolu Efes, Simon ile bulduğu dış atışlardan üst üste kaydettiği kritik basketlerle farkı açtı ve son çeyreğe 67-58 önde girdi.

Karşılaşmanın son periyodunda Anadolu Efes hız kesmeden devam etti. Musa’nın sayıları ile birlikte 35. Dakikada farkı çift haneli sayılara çıkardı ve skoru 14 sayı fark ile 77-63 yaptı.

Beşiktaş Icrypex ise Blackmon ile kazandığı sayılarla 38. Dakikada skoru 78-72’ye getirdi. Karşılaşmanın kalan bölümünde takibinin faul hakkını doldurmasını iyi bir şekilde değerlendirdi. Serbest atışlar ile farkın kapanmasına izin vermeyen Anadolu Efes karşılaşmadan 84-80 galip ayrıldı.