Anadolu Efes

Anadolu Efes’ten Rekor Galibiyet

THY Euroleague maçında Anadolu Efes Basketbol Takımı aldığı son galibiyet ile rekor kırdı. 06 Şubat Perşembe günü (dün)  Litvanya takımı Zalgiris Kaunas’ı 96-91 yenerek Euroleague’de kesintisin 9. Galibiyetini alarak rekorunu kırdı. Sinan Erdem Spor Salonunda olan karşılaşmada Anadolu Efes’in kendi seyircisi önünde aldığı bu galibiyet taraftarları ve basketbol severleri de mutlu etti.

Anadolu Efes kendi rekoru olan 7 maç kesintisiz galibiyet serisini 9 maç kesintisiz galibiyete çıkardı. THY Euroleague’de Anadolu Efes’in son yenilgisi 20 Aralık 2019 tarihinde CSKA Moskova’ya karşı almış olduğu yenilgiydi. Bu tarihten itibaren yenilgi yüzü görmeyen Anadolu Efes’in 4 Şubat Salı günü CSKA Moskova maçı da vardı. Bu maç Anadolu Efes’in 80-82 galibiyeti ile sona ermişti.

Maçın Setleri

Maçın ilk çeyreği 20-19 Zalgiris Kaunas üstünlüğünde sona erdi. İkinci çeyrek sonunda da Zalgiris Kaunas’ın 43-40 üstünlüğü devam etti. Üçüncü çeyrek de 65-63 Litvanya temsilcisinin galibiyeti ile bitmesine rağmen 4. Çeyrekte Anadolu Efes’in mücadeleyi bırakmaması ile 96-91 Anadolu Efes’in galibiyeti ile maç sona erdi. Zalgiris Kaunas maçın 3 çeyreğini de önde bitirmesine rağmen gülen taraf Anadolu Efes oldu.