ANADOLU EFES’TEN REKOR

Anadolu Efes tarih yazmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde İspanyol temsilcisi Real Madrid’i tarihi bir skorla devirmeye Başaran ING basketbol Süper Ligi ve Türk Hava Yolları Avrupa Ligi kapsamında göstermiş olduğu performans ile takdirleri toplayan temsilcimiz Anadolu Efes, ir başka İspanyol temsilcisi olan Baskonia’yı da sayı rekoru kırarak  devirmeyi başardı.

Rakibine 10 sayı fark atarak karşılaşmayı 111’e 101 Galip bitiren temsilcimiz Anadolu Efes en son 2004-2005 sezonunda Avrupa Ligi 6 hafta kapsamında Yapılan mücadelede Yunan temsilcisi Oolimpiyakosa 110 sayı atmayı başarmıştı.

KARŞILAŞMADAN ÖNEMLİ ANLAR

Karşılaşmanın ilk periyodunda oyunun kontrolünü ele alarak başlayan temsilcimiz Anadolu Efes’in güzel oyununa ev sahibi ekip Henry’nin bulmuş olduğu basketlerle karşılık verdi. Periyodun kalan dakikalarında temsilcimiz Anadolu Efes’in yetenekli oyuncusu Sertaç Şanlı’nın bulmuş olduğu güzel sayılar ile istediği gibi bir performans sağlayan temsilcimiz, ev sahibi ekibin de sayılar bulmasına engel olamadı ve farkı Açamadan ilk periyodu 3 sayı önde bitirmeye başardı. 

Karşılaşmanın ikinci periyodunda temsilcimiz Anadolu Efes’in yetenekte oyuncusu Shane Larkin’in omuzlarımda ciddi Bir yük vardı. Yetenekli oyuncu aldığı ekstra pasları üç sayılık basketler e çevirmesi ile bilinse de bu karşılaşmada yapmış olduğu dış atışlarda Umduğunu bulamadı.

İkinci çeyreğin geriye kalan dakikalarında ev sahibi ekibip baskonia’nın öne geçmesine İzin vermeyen ve oyunun kontrolünü elinde tutan temsilcimiz Anadolu Efes soyunma odasına 5 sayı üstünlük ile gitmeyi başardı.

İKİNCİ DEVRE VE MAÇ SONU

Karşılaşmanın ikinci periyodun ilk dakikalarında temsilcimiz Anadolu Efes karşılaşmadaki üstünlüğünü korurken yıldız oyuncu Larkin dolmuş oldu üç sayılık basketler ile kendisini göstermeye başladı. Göstermiş olduğu iyi performans ile temsilcimiz Anadolu Efes 3 periyodun ilk dakikalarında farkı 15 sayıya kadar çıkarmayı başardı.

Oyunun kontrolünü eline almasına rağmen yapmış olduğu dış atışlardan istediği başarıyı yakalayamayan temsilcimiz Anadolu Efes farkı bir ara 20 sayıya kadar çıkarmasına rağmen rakibinin çeyreğin sonuna gelirken harika eritmesi ne engel olamadı ve temsilcimiz üçüncü çeyreği 2 sayı farkla önde bitirdi.

Final periyodunda başa baş bir mücadele devam ederken ev sahibi ekip periyodun ortalarına doğru eşitliği yakalamaya başardın. Son periyotta ev sahibi ekibin göstermiş oldu ekstra performans nedeniyle karşılaşma uzatmalara gitse de temsilcimiz Anadolu Efes mücadeleye 111’e 101 kazanmayı başararak, 2004-2005 sezonundaki sayı rekorunu kırmayı başararak harika bir galibiyet elde etti.