Anadolue Efes Final Four’da Finale Yükseldi

Turkish Airlines EuroLeague final four yarı final maçında temsilcimiz Anadolu Efes, 28 Mayıs Cuma günü Rusya temsilcisi CSKA Moskova ile karşı karşıya geldi. İki takım arasındaki bu mücadele temsilcimiz Anadolu Efes, 89 – 86’lık skorla kazanmayı başardı. Bu sonuç ile birlikte almış olduğu yenilgi ile başantrenör Dimitrios Itoudis önderliğindeki CSKA Moskova, bu sezon EuroLeague final four’da final şansını kaybetmiş oldu.

Öte yanden elde etmiş olduğu galibiyet ile başantrenör Ergin Ataman yönetimindeki Anadolu Efes ise tarihinde ikinci kez adını final four’da finale yazdırmış oldu. İki takım arasındaki bu mücadelenin en skorer isimleri CSKA Moskova’da attığı 26 sayı ile William Clyburn, 17 sayı ile Daniel Hackett ve 15 sayı ile Gabriel Lundberg olurken; Anadolu Efes’te attığı 25 sayı ile Vasilije Micic, 19 sayı ile Sertaç Şanlı ve 15 sayı ile Rodrigue Beabois oldu.

CSKA Moskova ve Anadolu Efes Maçının Detayları

Turkish Airlines EuroLeague final four yarı final maçında CSKA Moskova ile Anadolu Efes kozlarını paylaştı. Maçın birinci periyotuna etkili başlayan temsilcimiz Anadolu Efes, bu periyotu 25 – 15 önde tamamladı. Mücaledenin ikinci periyotunda da üstünlüğü koruyan Anadolu Efes, ilk yarıyı 49 – 37 önde kapattı.

Maçın üçüncü periyotunda da rakibine üstünlük şansı tanımayan Anadolu Efes, bu periyotu 71 – 55 önde bitirdi. Maçın dördün ve son periyotu büyük çekişmeye sahne oldu. Bu periyotta CSKA Moskova’da Lundberg, Anadolu Efes’te ise Micic 5 faul ile oyun dışında kalan oyuncular oldular. Çeyreğin sonunda gülen taraf ise 89 – 86’lık skorla temsilcimiz Anadolu Efes oldu.

CSKA Moskova ve Anadolu Efes Oyuncularının Sayı Dağılımı

Turkish Airlines EuroLeague final four yarı final maçında temsilcimiz Anadolu Efes, rakibi CSKA Moskova’yı 89 – 86 mağlup etti. CSKA Moskova’da Hackett 17, Kurbanov 2, Shengelia 10, Voigtmann 6, Clyburn 26, Antonov, Strelnieks 2, Lundberg 15 ve Ukhov 8 sayı atarken; Anadolu Efes’te Micic 25, Beaubois 15, Simon 10, Singleton 1, Sertaç Şanlı 19, Larkin 11, Anderson 2 ve Moerman 6 sayı attı.