Angers Sahasında Kazandı

Fransa Ligue 1’in 9. Haftasında Angers, 3 Ekim Pazar günü kendi sahasında Metz’i konuk etti. Raymond Kopa Stadyumu’nda oynanan iki takım arasındaki bu bol gollü mücadeleyi 3 – 2’lik skor ile kazanan taraf ev sahibi Angers oldu.

Ev sahibi Angers’e galibiyeti ve 3 puanı getiren golleri Mohamed Ali Cho, Thomas Mangani ve Stephane Bahoken kaydetti. Konuk takım Metz’in gollerini ise Dylan Bronn ve Farid Boulaya attı.

Mücadelenin Golleri

Fransa Ligue 1’in 9. Haftasında oynanan karşılaşmanın 10. Dakikasında konuk takım Metz, Mamadou Lamine Gueye’nin asistinde Dylan Bronn’un attığı gol ile karşılaşmada 1 – 0’lık skor ile öne geçen taraf oldu. Mücadelenin ilk yarısında her iki takımdan da başka gol sesi çıkmayınca ilk 45 dakika 1 – 0’lık skor ile sona erdi.

Maçın 53. Dakikasında ev sahibi Angers, Mohamed Ali Cho’nun attığı gol ile karşılaşmada durumu 1 – 1 yaptı. Bu golden 5 dakika sonra maçın 58. Dakikasında konuk takım Metz, bu kez Farid Boulaya’nın attığı gol ile karşılaşmada bir kez daha 2 – 1’lik skor ile öne geçmeyi başardı.

Fakat bu golden de 5 dakika sonra maçın 63. Dakikasında ev sahibi Angers, bu kez Jimmy Cabot’ın asistinde Thomas Mangani’nin attığı gol ile mücadelede bir kez daha 2 – 2’lik eşitliği yakalamış oldu. Maçın uzatma anlarında 90+3. Dakikada ev sahibi Angers, Pierrick Capelle’nin asistinde Stephane Bahoken’in attığı gol ile karşılaşmada skoru 3 – 2 yaparak öne geçmeyi başardı.

Mücadelenin kalan dakikalarında her iki takımdan da başka gol sesi çıkmayınca ev sahibi Angers, kendi sahasında konuk ettiği rakibi Metz’i iki kez geriye düştüğü maçta 3 – 2’lik skor ile mağlup etmeyi başardı.

Puan Sıralaması

Fransa Ligue 1’in 9. Haftasında oynanan mücadelede sahasında konuk ettiği rakibini mağlup ederek 3 puanı hanesine yazdıran ev sahibi Angers, Ligue 1’de puanını 16 yaptı ve dördüncü sırada kendisine yer buldu.

Diğer yandan deplasmandan puansız dönen konuk takım Metz ise Ligue 1’de 6 puanda ve on sekizinci sırada kaldı.