ANKARAGÜCÜ 8 MAYIS’TA ELEMEDEN ÇIKMAK İSTİYOR

ANKARAGÜCÜ 8 MAYIS’TA ELEMEDEN ÇIKMAK İSTİYOR

8 Mayıs 2021 Kapalı Yazar: SporTakvimiGuncel

This content has been archived. It may no longer be relevant

Süper toto süper Lig’in 40. haftasında başarılı ve köklü takım Ankaragücü kendi evinde, kendi sahasında Fenerbahçe ile karşı karşıya gelecek. Ankaragücü bu maçı kazanarak ateş hattından çıkmak istiyor. Maç bu akşam, 8 Mayıs Cumartesi akşamı saat 20:30’da Ankara Eryaman Stadı’nda oynanacak.

ANKARAGÜCÜ GÜÇLÜ

Başken temsilcilerinden birisi olan Ankaragücü en iyi performansı ile sahaya çıkıp Fenerbahçe karşısında galibiyet arayacak. Son üç haftadır maç kazanamayan Ankaragücü takımı üç puana hasret kaldı. Son olarak Denizlispor ile karşı karşıya gelen Ankaragücü takımı beraberlik sonucu elde etmişti. Denizlispor maçından sonra oynadığı üç maçta da puan kazanamayan Ankaragücü takımı Fenerbahçe karşısında puan arayacak. Son sıradan iyi bir yükseliş yakalayarak ateş hattından çıkan ve orta sıralara Yaklaşan Ankaragücü takımı tekrardan ateş hattına geriledi.

Şu an süper loto Süper Lig’in 40. haftasına 38 puanla 18. sıradan giriş yapan Ankaragücü takımı Fenerbahçe karşısında puan kazanarak ateş hattında çıkmak istiyor. Hikmet Karaman yönetimindeki Ankaragücü takımı çok başarılı bir çıkış sürdürse nerede son haftalarda aynı performansı sergileyemediler. Son üç maçına çıkacak olan Ankaragücü takımı kalan haftalarında galibiyet elde etmek istiyor.

Fenerbahçe maçı için tüm hazırlıkları tamamlayan Ankaragücü takımı galibiyet ile sahadan ayrılıp kendi evinde mutlu olmak istiyor. Bu maçı kazanırsa 41 puana ulaşacak olan Ankaragücü takımı ateş hattına çıkabilecek. Özenle ve titizlikle maçı hazırlanan ev sahibi takım Ankaragücü Fenerbahçe karşısında hata yapmak istemiyorum. Ev sahibi takım Ankaragücü için oldukça kritik ve önemli bir maç.

Bu kritik önemli maçı kaybetmemek için sahaya çıkacak olan Ankaragücü takımı nasıl son sıradan yükselişe geçip orada sıralara geldilerse yine aynı şekilde ateş hattından çıkacaklar. Kendilerini inancı yüksek olan Ankaragücü takımı Fenerbahçe karşısında teslim olmadan, hata yapmadan maçı kazanmak istiyorlar.

MAÇIN MUHTEMEL İLK 11’LERİ

MKE Ankaragücü: Friedrich, Kitsiou, Pazdan, Sarlija, Atila, Endri, Lukasik, Lobjanidze, Alper, Pinto, Paintsil

Fenerbahçe: Harun, Ozan, Tisserand, Szalai, Caner, Sosa, Mert Hakan, İrfan, Mesut, Pelkas, Valencia

MAÇ NEREDE VE SAAT KAÇTA

Süper Lig’in 40. haftasında Ankaragücü Fenerbahçe karşı karşıya gelecek. Maç bu akşam, 8 Mayıs Cumartesi akşamı saat 20:30’da oynanacak. Karşılaşmanın hakemi Fırat Aydınus olacak. Maç Ankaragücü’nün ev sahipliğinde Ankara Eryaman Stadı’nda oynanacak. Karşılaşmayı canlı olarak beIN Sports üzerinden naklen bir şekilde izleyebilirsiniz.